W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Another evil

Data rozpoczęcia 2017-09-18
Godzina rozpoczęcia 22:20
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

horror, komedia / USA / 2016 / 90′ / 12 +
# zjawiska paranormalne / ghost story / absurd / polska premiera
Jest coś dużo gorszego niż duchy.

Po tym jak Dan i jego żona Mary natknęli się na ducha w ich domku letniskowym, Mary decyduje się skonsultować z egzorcystą. Dan, niezadowolony z efektu, za plecami żony postanawia zasięgnąć jeszcze jednej opinii i w tajemnicy zatrudnia Osa, który obiecał mu, że pozbędzie się tej istoty. Os i Dan spędzają wspólnie tydzień w domu i wypędzają ZZZ (Zło Zupełnie Zdeterminowane), ale pogromca duchów i jego praktyki wzbudzają coraz więcej wątpliwości.

Carson D. Mell, reżyser i scenarzysta „Another Evil”, swój pełnometrażowy debiut chciał nakręcić skromnie, za to w przemyślany sposób. Akcja rozgrywa się w domu należącym do jego rodziny, a niemal cały ciężar opowiadanej historii spoczywa na barkach duetu aktorskiego, Steve’a Zissisa i Marka Prokscha, którzy z powierzonego zadania wywiązują się fantastycznie. Tego też zresztą spodziewał się sam reżyser, bo film pisał myśląc właśnie o nich. A jest to obraz nietuzinkowy, bo choć to opowieść o duchach, to na pierwszy plan wysuwają się nie zjawiska nadprzyrodzone, a portret psychologiczny jednego z bohaterów. Podlany, co ważne, sporą dawką absurdalnego humoru.

reżyseria: Carson D. Mell
scenariusz: Carson D. Mell
obsada: Steve Zissis, Mark Proksch, Jennifer Irwin, Dax Flame, Beck DeRobertis, Mariko Munro, Dan Bakkedahl

Wydarzenie w ramach: 3. Splat!FilmFest - horror film festival

Najważniejsze wydarzenia cykliczne