W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Ciemno, prawie noc

Data rozpoczęcia 2019-04-26
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12 / 15 zł
Kategoria Film

Ekranizacja głośnej, uhonorowanej nagrodą literacką NIKE powieści Joanny Bator. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają tu świat barwnych i niebezpiecznych postaci.

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, w mieście pojawia się dziennikarka Alicja Tabor. Powracając po latach w rodzinne strony, reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja dość nieoczekiwanie wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które wydarzyły się dekady temu.

Dążąc do prawdy, dziennikarka musi stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz tajemnicy swojego dzieciństwa i sekretom własnej rodziny, przed którymi uciekała przez całe życie. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas.

reżyseria: Borys Lankosz
obsada: Marcin Dorociński, Magdalena Cielecka, Agata Buzek, Roma Gąsiorowska
kryminal, thriller / Polska / 2018
czas trwania: 111 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne