W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Dachra | Splat!FilmFest

Data rozpoczęcia 2018-11-28
Godzina rozpoczęcia 22:45
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

horror / Tunezja / 2018 / 113’ / 16+
# strach i terror / czarna magia / sekta / strach / mrok / polska premiera

Horror inspirowany tunezyjską grozą ludową

Studentka dziennikarstwa Yasmin i jej dwaj koledzy z uczelni postanawiają rozwiązać starą sprawę Mongii. Kobieta zostaje znaleziona pośrodku pustkowia z podciętym gardłem. Przez ponad 20 lat jest trzymana w placówce dla umysłowo chorych i nikt nie wie, kim jest ani skąd pochodzi. Jakby tego było mało, w jej otoczeniu regularnie dzieją się trudne do wytłumaczenia zjawiska. Dlatego jest posądzana o bycie wiedźmą.

W trakcie prywatnego śledztwa trójka studentów zagłębia się w archaiczny i złowrogi świat wioski Dachra, odizolowanego od świata miejsca pełnego kóz, milczących kobiet, suszonego mięsa i wyznawców tajemniczego kultu. Yasmin zostaje wciągnięta w mroczne sekrety mieszkańców i podejmuje rozpaczliwe próby ujścia z życiem.

Niezwykle niepokojący horror, czerpiący inspirację z grozy ludowej, zabiera widza w podróż do samego jądra ciemności. Jeden z pierwszych horrorów w historii tunezyjskiego kina.
reżyseria: Abdelhamid Bouchnak
scenariusz: Abdelhamid Bouchnak
obsada: Hela Ayed, Yassmine Dimassi, Aziz Jbali, Bilel Slatnia

Najważniejsze wydarzenia cykliczne