W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Girl + spotkanie z Alicją Długołęcką

Data rozpoczęcia 2019-04-14
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12 / 15 zł
Kategoria Film

Subtelny portret dziewczyny uwięzionej w męskim ciele. Dojrzałe, poruszające kino o akceptacji własnego ciała i pokonywaniu ograniczeń.

Lara chce stać się kobietą i rozwijać karierę taneczną. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, budowania tożsamości. „Girl” to dojrzałe, poruszające kino o trudnej akceptacji własnego ciała i wyczerpującej walce z jego ograniczeniami, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami. W roli tytułowej nagrodzony w Cannes, zjawiskowy Victor Polster.

reżyseria: Lukas Dhont
obsada: Victor Polster, Arieh Worthalter, Oliver Bodart
dramat / Belgia, Holandia / 2018
czas trwania: 105 min

Alicja Długołęcka – dr n. hum., edukatorka seksualna, doradca partnerski. Pracuje na Wydziale Rehabilitacji w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej oraz w Centrum Terapii Lew-Starowicz. Od wielu lat zajmuje się edukacją psychoseksualną i seksualnością kobiet, prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim i wielu innych uczelniach, autorką licznych książek i artykułów z tego zakresu m.in. monografii „Edukacjaseksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach”, „Wstyd”,”Seks trzyma nas przy życiu. Rehabilitacja seksualna w schorzeniach somatycznych”. Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego.
prowadzenie: Jolanta Prochowicz (Stowarzyszenie Homo Faber)

Najważniejsze wydarzenia cykliczne