W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: GMO. Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi

Data rozpoczęcia 2017-05-28
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł
Kategoria Film

Po raz pierwszy w historii szerokie używanie pestycydów w żywieniu zwierząt i wpływ GMO na zdrowie zostały dogłębnie przeanalizowane. Nikt wcześniej nie przeprowadzał takich badań. Nikt nie publikował ich wyników, choć oczywistym wydaje się, że propagujące GMO korporacje, instytuty państwowe lub służby ochrony zdrowia powinny tego wymagać od producentów.
Zobaczymy nie tylko badaczy biorących udział w tym naukowym eksperymencie, lecz również ich bezkompromisową walkę o prawdę na temat GMO i jej ujawnienie opinii publicznej. Zespół profesora Seraliniego z Uniwersytetu w Caen opublikował szczegółowe studium o toksyczności GMO 9 września 2012 roku. Wyniki tych badań są bardzo niepokojące. Dowodzą toksyczności GMO, stawiają pod znakiem zapytania dzisiejszy system kontroli i regulacji żywności, zdrowia oraz chemikaliów, które masowo wprowadzane są na rynek jako produkty nieszkodliwe.

reżyseria: Jean-Paul Jaud
dokumentalny/ Francja/ 2012
czas trwania: 118 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne