W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film "Hallam Foe"

Data rozpoczęcia 2008-11-04
Godzina rozpoczęcia 16:45
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

reż.: David Mackenzie, Anglia 2007, scen.: Ed Whitmore, David Mackenzie; zdj.: Giles Nuttgens; w.: Jamie Bell, Sophia Myles, Jamie Sives (95 min)

Nagroda Niemieckich Kin studyjnych na MFF w Berlinie' 2007; nagroda za najlepsze zdjęcia na MFF w Kopenhadze' 2007

Hallam jest inny. Stroni od ludzi. Większość czasu spędza w swojej chatce na drzewie. Wyposażony jest w lornetkę, która służy mu do podglądania - obserwuje na przykład parę uprawiającą seks, skrzętnie zapisując w dzienniku wnioski. Zachowuje się trochę jak voyeur i prowadzący badania naukowiec zarazem.
Chłopakowi zginęła matka. Ojciec ożenił się z kobietą, którą Hallam obwinia o śmierć rodzicielki. Jednocześnie jednak macocha pociąga go fizycznie, wywołuje w nim emocje z pogranicza fascynacji erotycznej i nienawiści. Przeżyta trauma łączy się z hormonalną burzą dojrzewania.

(Błażej Hrapkowicz - KINO)

Najważniejsze wydarzenia cykliczne