W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Halloween (film z lektorem Maciejem Gudowskim na żywo) | Splat!FilmFest

Data rozpoczęcia 2018-11-29
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

horror, thriller / USA / 1978 / 91’ / 16+
# kultowy / seryjny morderca / Carpenter / film z lektorem na żywo

Najbardziej kultowy slasher ever

Haddonfield w stanie Illinois. W 1963 roku, w noc Halloween zaledwie sześcioletni Michael Myers z zimną krwią morduje swoją siedemnastoletnią siostrę Judith przy użyciu wielkiego kuchennego noża. Chłopiec zostaje wysłany do szpitala psychiatrycznego w Smiths Grove, gdzie przez wiele lat pozostaje pod opieką dziecięcego psychiatry, doktora Sama Loomisa. Piętnaście lat później, w przeddzień Halloween Michael ucieka ze szpitala i kieruje się do rodzinnego miasta. W ślad za nim rusza jego wieloletni psychiatra, starając się zapobiec kolejnej tragedii.

Carpenter zrealizował dzieło epokowe, mistrzowsko zrealizowane z nie mniej kultową ścieżką dźwiękową, wykazując, że jest nie tylko genialnym reżyserem, lecz także doskonałym muzykiem.

Film doczekał się wielu kontynuacji, a postać Michaela Myersa stała się popkulturową ikoną horroru Halloween. To jeden z najlepszych i najbardziej kultowych horrorów wszech czasów, który w tym roku obchodzi swoje 40-lecie powstania. Film na żywo z lektorem Maciejem Gudowskim.

reżyseria: John Carpenter
scenariusz: John Carpenter, Debra Hill
obsada: Tony Moran, Donald Pleasence, Jamie Lee Curtis

Najważniejsze wydarzenia cykliczne