W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Hounds of love

Data rozpoczęcia 2017-09-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

thriller / Australia / 2016 / 108′ / 18+
# przemoc / psychopaci / okrucieństwo / miłość
"'Cause I love you, yes I love you, oh how I love you."

Połowa lat 80., Australia. Siedemnastoletnia Vicki Maloney zostaje zwabiona do samochodu i porwana przez dwójkę niezrównoważonych kochanków. Przykuta do łóżka i maltretowana, obserwuje relację między małżeństwem i uświadamia sobie, że aby przeżyć, musi zniszczyć maniakalną więź porozumienia między parą psychopatów. Gdy John zaniedbuje żonę i zaczyna więcej uwagi poświęcać Vicki, pojawia się okazja, by zaognić relację między oprawcami.

„Hounds of love” to psychologiczny thriller oparty na prawdziwych wydarzeniach, w którym doskonała gra aktorska, perfekcyjnie oddana sceneria lat 80., porywająca ścieżka dźwiękowa, piękne zdjęcia i brutalne obrazy przemocy przeplatane pobudzającymi wyobraźnię niedopowiedzeniami składają się na jeden z ciekawszych thrillerów ostatnich lat. Trzyma w napięciu od pierwszych ujęć do samego końca, odpycha oraz zachwyca jednocześnie i zostaje w pamięci na długo.

reżyseria: Ben Young
scenariusz: Ben Young
obsada: Emma Booth, Stephen Curry, Ashleigh Cummings, Susie Porter, Damian de Montemas, Harrison Gilbertson 

Wydarzenie w ramach: 3. Splat!FilmFest - horror film festival

Najważniejsze wydarzenia cykliczne