W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Jutro albo pojutrze

Data rozpoczęcia 2019-04-13
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12 / 15 zł
Kategoria Film

Film powstawał spontanicznie jako rejestracja codzienności zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, stając się intymnym spojrzeniem młodego mężczyzny na proces dorastania.

Bohaterami są trzej przyjaciele: Zack, Keire i Bing, którzy w Rockford w stanie Illinois spędzają wolny czas jeżdżąc na deskorolce i imprezując. „Jutro albo pojutrze” to opowieść o dorastaniu trzech młodych mężczyzn. Za kamerą stanął jeden z nich – Bing Liu. Spontaniczna rejestracja codzienności zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy stała się poruszającym zapisem procesu ich dorastania.

Zack zostaje nieoczekiwanie ojcem; Keire zaczyna pierwszą pracę oraz zmaga się z problemem rasowej tożsamości i śmiercią ojca. Bing prowadzi długie rozmowy z matką – chińską emigrantką doświadczoną traumatycznym małżeństwem, która nie może się odnaleźć w amerykańskim społeczeństwie. „Jutro albo pojutrze” jest intymnym i szczerym spojrzeniem młodego mężczyzny na proces dorastania i radzenia sobie z nieokiełznaną młodością.
Film był nominowany do Oscara, a Barack Obama umieścił go na swojej liście najlepszych filmów 2018 r. Przypadł także do gustu widzom 15. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity, gdzie zdobył aż cztery nagrody: Nagrodę Banku Millennium – Grand Prix, Nagrodę Dokumentalną Warszawy (nagroda publiczności), Grand Prix Dolnego Śląska – Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Bydgoszcz ART.DOC Award.

reżyseria: Bing Liu
dokumentalny / USA / 2018
czas trwania: 100 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne