W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Koszmar z ulicy wiązów

Data rozpoczęcia 2017-09-20
Godzina rozpoczęcia 21:15
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

horror / USA / 1984 / 91′ / 18+
# świadome sny / seryjny morderca / kultowy horror
Cokolwiek byś nie robiła... nie zasypiaj!

Nancy, młodą dziewczynę, nękają koszmary, w których nachodzi ją Freddy Krueger, niegdysiejszy postrach okolicy, którym matki straszą swe dzieci do dziś. Wkrótce jedna z koleżanek Nancy umiera w czasie snu rozszarpana przez niewidzialnego sprawcę. Zagrożenie staje się przerażająco namacalne, gdy jej przyjaciele giną jeden po drugim.

„Koszmar z ulicy wiązów” to klasyczny, kultowy już slasher, który ugruntował pozycję Wesa Cravena jako jednego z mistrzów horroru. Sukces filmu spowodował, że stał się kategorią samą w sobie: dorobił się 8 pełnometrażowych kontynuacji, programu telewizyjnego, powieści i komiksów. Obficie zbroczony krwią (niemal 2000 litrów sztucznej krwi użytej na planie) trzyma w napięciu od początku do końca. A nawet dłużej. Pamiętaj: cokolwiek byś nie robiła... nie zasypiaj!

reżyseria: Wes Craven
scenariusz: Wes Craven
obsada: Robert Englung, John Saxon, Ronee Blakley, Heather Langenkamp, Amanda Wyss, Jsu Garcia, Johnny Depp

Wydarzenie w ramach: 3. Splat!FilmFest - horror film festival

Najważniejsze wydarzenia cykliczne