W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Kuso

Data rozpoczęcia 2017-09-23
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

horror, dramat / USA / 2017 / 105′ / 16+
# osobliwość / obrzydliwość / ohyda / tabu

Najohydniejszy film świata.

„Kuso” ma formę broadcastingu prowizorycznej sieci telewizyjnej. Przedstawia świat oszpeconych, wynaturzonych ludzi, którzy ocaleli po trzęsieniu ziemi. Został uznany za najohydniejszy film wszech czasów. I nie ma w tym cienia przesady. Przekracza bowiem wszelkie granice estetyczne i moralne, a obrzydliwości wręcz wylewają się na widza, który tę aberrację filmową albo doszczętnie znienawidzi, albo pokocha trudną miłością.

Pokaz „Kuso” na Sundance Film Festival w 2017 roku wywołał prawdziwą sensację i dla wielu widzów okazał się nie do zniesienia, chociaż jeszcze przed projekcją ostrzegano, że obraz „rozpuszcza mózg” i „nie bierze jeńców”. Chociaż kolaż groteskowych i paskudnych scen jest wyjątkowo ciężki w odbiorze to jednocześnie nie można oderwać od niego wzroku. Udział w seansie warto jednak dobrze przemyśleć. Spożywanie posiłków przed filmem jest niewskazane.

reżyseria: Flying Lotus
scenariusz: David Firth, Flying Lotus
obsada: Ieasha Coston, Zack Fox, Hannibal Buress, The Buttress, Tim Heidecker, Mali Matsuda,  

Najważniejsze wydarzenia cykliczne