W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Lato '84 | Splat!FilmFest

Data rozpoczęcia 2018-11-30
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

dramat, horror / USA, Kanada / 2018 / 105’ / 16+
# strach i terror / lata 80. / przyjaźń / dobre czasy / seryjny morderca / polska premiera

Nostalgiczny powrót do lat 80.

Jest lato roku 1984, to idealny czas, aby mieć 15 lat, zgranych przyjaciół, beztrosko się bawić i… tropić seryjnego mordercę. Grupa nastolatków szpieguje miejscowego policjanta, podejrzewając, że jest on zabójcą, o którym właśnie mówią wszystkie media. Dzieciaki postanawiają wszcząć własne śledztwo, które może się okazać dla nich bardzo niebezpieczne.

Ten film to doskonały, nostalgiczny powrót do lat 80. i tym samym najnowsza produkcja twórców „Turbo Kid”. Jest to jedna z tych rzadkich perełek, które umiejętnie wychwytują to, co było świetne w filmach z tamtych czasów. Duża dawka wspomnień z młodości i obraz rzeczywistości, w jakiej żyły wtedy dzieci, sprawia, że film dotrze do każdego, ale jednocześnie wzbudzi strach, gdy beztroska, letnia przygoda przemieni się w mroczny thriller. Widać w nim szacunek i prawdziwą miłość do kina.


reżyseria: François Simard, Anouk Whissell, Yoann-Karl Whissell (RKSS)
scenariusz: Matt Leslie, Stephen J. Smith
obsada: Graham Verchere, Judah Lewis, Caleb Emery

Najważniejsze wydarzenia cykliczne