W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Midnighters

Data rozpoczęcia 2017-09-18
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

thriller / USA / 2017 / 93′ / 16 +
# przemoc / rodzina / zbrodnia / tajemnica / polska premiera
PO SEANSIE SPOTKANIE Z REŻYSEREM
Zabić nie jest trudno. Trudno jest wyjść z tego cało.

Jest północ 31 grudnia, moment, w którym pełni nadziei patrzymy w przyszłość licząc na lepsze jutro. Niekoniecznie jednak Lindsey i Jeff Pittnam. W ich małżeństwie nie układa się najlepiej, a na ostateczną próbę zostają wystawieni, gdy postanawiają zatuszować ślady tragicznego wypadku. Drobne rysy oplatające wcześniej ich relację pogłębiają się, a chcąc wyjść cało z perturbacji, para musi ponownie wszystko poukładać. Pytanie tylko na ile to możliwe. Od teraz wpadają w iście hitchcockowską sieć podejrzeń, wyrzutów i szaleństwa.

„Midnighters” jest nie tylko pełnometrażowym debiutem Juliusa Ramsay'a (który reżyserował m.in. „The Walking Dead”), ale też filmem bardzo osobistym, który stworzył razem ze swoim bratem. Obserwowanie problemów małżeńskich rodziców i pasja do kina grozy stanowiły asumpt do powstania tego obrazu: thrillera mrocznego jak zimowe niebo Nowej Anglii, gdzie osadzona jest akcja.

reżyseria: Julius Ramsay
scenariusz: Alston Ramsay
obsada: Alex Essoe, Perla Haney-Jardine, Dylan McTee, Ward Horton 

Wydarzenie w ramach: 3. Splat!FilmFest - horror film festival

Najważniejsze wydarzenia cykliczne