W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Mr. Gaga

Data rozpoczęcia 2017-11-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Film

Mr. Gaga, reż. Tomer Heymann

  • dokument / Holandia, Niemcy, Szwecja, Izrael / 2015
  • występują: Ohad Naharin, Tzofia Naharin, Avi Belleli, Gina Buntz, Sonia D’Orleans Juste
  • czas trwania: 100 min

Film o jednej z najważniejszych postaci współczesnego tańca – Ohadzie Naharin. Towarzysząc przez osiem lat genialnemu choreografowi i jego zespołowi, reżyser zbudował opowieść nie tylko o sztuce i artyście, ale także o życiu i wewnętrznym rozwoju.

Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca – GaGa. Przed kamerą pasjonująco opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach, wizji świata. W tych opowieściach odbijają się wojna Jom Kippur, czas służby, praca z Marthą Graham, Nowy Jork lat 70. i 80., w końcu powrót do Izraela. Heymanna interesuje, jak te wszystkie doświadczenia odkładają się w człowieku: w jego ciele i sposobie odnoszenia się do rzeczywistości. Jak nieustannie zazębiają się historia, prywatność i sztuka.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne