W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Orazio's clan

Data rozpoczęcia 2017-09-24
Godzina rozpoczęcia 15:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

komedia / Szwajcaria / 2016 / 42′ / 12 +
# wampiry / cyganeria / średni metraż / polska premiera
Najsłodsze wampiry w historii kina.

Trojka cyganów-wampirów przyrzekła sobie, że nie będą pić ludzkiej krwi. Niestety, łamią swoje postanowienie, gdy znajdują nieprzytomną dziewczynę. Cała sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że nie tylko oni interesują się nieznajomą.

(Re)wizja wampiryzmu zaproponowana w tym średnim metrażu daleka jest od tej dominującej. Członkowie klanu Orazia mieszkają w przyczepie kempingowej pośrodku niczego, kradną kury, chodzą na terapię uzależnienia od krwi i narzekają na rasizm (jak śmiecie myśleć, że wszystkie wampiry pochodzą od Vlada?). O ich sposobie spędzania czasu na pewno nie można powiedzieć, że żyją, jakby jutra miało nie być. Nigdzie im się nie śpieszy, dla nich zawsze jest tu i teraz. I choć uważają to za rażącą niesprawiedliwość, nie można się specjalnie dziwić, że do tej pory członkowie klanu Vlada cieszyli się znacznie większą popularnością. Kto wie, może ten film to pierwszy krok ku uzyskaniu należnego im statusu?

Świetnie nakręcona groteska o najsłodszych i najzabawniejszych wampirach świata.

reżyseria: Riccardo Bernasconi, Francesca Reverdito
scenariusz: Riccardo Bernasconi, Francesca Reverdito, Giacomo Mondadori
obsada: Toni Pandolfo, Marco Brinzi, Paolo Vercelloni, Valentina Violo

Wydarzenie w ramach: 3. Splat!FilmFest - horror film festival

Najważniejsze wydarzenia cykliczne