W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Ostatni w Aleppo

Data rozpoczęcia 2017-09-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

Opowieść o wolontariuszach Białych Hełmów przeszukujących gruzy zniszczonego syryjskiego miasta.

Po pięciu latach wojny w Syrii mieszkańcy opustoszałego i zniszczonego Aleppo przygotowują się na ofensywę. Khalid, Subhi i Mahmoud to członkowie Białych Hełmów, czyli tzw. Syryjskiej Obrony Cywilnej. Złożona ze zwykłych obywateli formacja stara się pomóc tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Kierując się zasadą neutralności, bezstronności i człowieczeństwa, uratowali do tej pory ponad 60 tys. osób, najczęściej wyciągając ludzi spod gruzów gołymi rękami.

Poruszająca filmowa podroż po zniszczonym wojną Aleppo, w której poznajemy nie tylko ogrom zniszczeń, jakich dokonała w tym miejscu wojna, ale również osobiste historie zwykłych ludzi, którzy stają się prawdziwymi bohaterami masowej ludzkiej tragedii rozgrywanej na oczach całego świata.

reżyseria: Feras Fayyad
dokumentalny/ Dania/ 2017
czas trwania: 104 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne