W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: "Powrót do przeszłości" | Kultowe Lato Filmowe

Film: "Powrót do przeszłości" | Kultowe Lato Filmowe
Data rozpoczęcia 2020-07-09
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 8 zł
Kategoria Film

Kino CSK zaprasza na Kultowe Lato Filmowe i pokaz filmu "Powrót do przeszłości". 

reż. Robert Zemeckis
występują:  Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson Komedia, Przygodowy, Sci-Fi / USA / 1985
1h 56min
język: angielski
napisy: polskie

Doskonale wszystkim znany tytuł, na swoim koncie ma 12 nagród, 22 nominacje i lata uznania jako film kultowy.

Jest rok 1985 – ale nie na długo. Wszystko dlatego, że młody, sympatyczny Marty McFly (Michael J. Fox) niebawem zostanie wystrzelony w przeszłość, do roku 1955, za sprawą napędzanego plutonem „wehikułu czasu” DeLorean, którego twórcą jest nieco ekscentryczny geniusz – Doktor Emmet Brown (Christopher Lloyd). W przeszłości sprawy komplikują się, ponieważ aby wrócić do przyszłości Marty musi dopilnować, żeby jego obecnie nastoletni rodzice na pewno się poznali i zakochali w sobie. Jeśli mu się nie uda, dojdzie do druzgocącej w skutkach reakcji łańcuchowej, która zachwieje dotychczasowym porządkiem i spowoduje, że przyszłość Marty’ego wyparuje, a on sam zostanie uwięziony w przeszłości na zawsze. Ostatnią nadzieją Marty’ego jest zmiana biegu historii zanim upłynie ostatni termin powrotu do przyszłości!

Akademia Kina CSK zaprasza również 9 lipca o 19:30 na pierwszy wykład na żywo na dachu w Centrum Spotkania Kultur, który poprowadzi Kaja Klimek:

"LATAJĄCE DESKOROLKI - filmowa przyszłość, która nie nadeszła"

Twórcy kina science-fiction wyobrażali sobie niedaleką przyszłość na przeróżne sposoby. Skoro jest rok 2020, to powinniśmy już dawno mieć latające deskorolki i samochody, zapasowe dyski danych w głowach i oddawać się filozoficznym rozważaniom na temat praw robotów i androidów. Powinniśmy już dawno żyć w utopii lub - co gorsza - dystopii. Przyszłość jednak nadchodzi wolniej, inaczej, nie tak jak śnili i planowali twórcy naukowej fikcji. Co udało się im przewidzieć? Jak fikcja zainspirowała naukę? I najważniejsze: Dlaczego również dzisiaj utopijne wizje przyszłości mają tak wielkie znaczenie?

Wstęp: darmowe wejściówki dostępne w Kasie CSK.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej