W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Superlópez

Data rozpoczęcia 2019-04-13
Godzina rozpoczęcia 20:15
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12 / 15 zł
Kategoria Film

Przebój kasowy hiszpańskiego kina (ponad 2 miliony widzów). Inspirowany ukazującą się od 1973 r. serią komiksów, będących parodią „Supermana”.

Od kiedy Jo-Con-Él jako dziecko przybył na Ziemię z planety Chitón, jego życie nie jest łatwe. Znaleźli go adoptowali państwo Lopezowie z okolic Leridy. Nadali mu imię Juan i starali się wychować jak normalne ziemskie dziecko. Ale jak tu się nie wyróżniać, mając nadprzyrodzone moce? Juan López ma rentgen w oczach, czyta w myślach, umie latać i jest w stanie zatrzymać pędzący wagon metra. Jak po tym wszystkim wrócić do pracy i być normalnym facetem? A może Superlópez nie potrzebuje do szczęścia niczego poza porannym croissantem?
Pewnego dnia w barcelońskim biurze, w którym pracuje jako księgowy, pojawia się jego licealna miłość – Luisa. O jej względy niezbyt skutecznie zabiega szef i przyjaciel Juana, Jaime. Konkurując z nim, Juan zaczyna używać własnych supermocy. Jednak bycie superbohaterem to nie tylko zabawa, wkrótce Superlópez będzie musiał zmierzyć się ze złym generałem Skorbą i jego córką Ágatą, którzy zagrażają Ziemi i jego macierzystej planecie.

Nagrody: Międzynarodowy Festiwal Filmów Fantastycznych w Sitges 2018, Nagroda Goya 2019: najlepsze efekty specjalne

reżyseria: Javier Ruiz Caldera
obsada: Dani Rovira, Alexandra Jiménez, Julián López, Maribel Verdú
komedia / Hiszpania / 2018
czas trwania: 108 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne