W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Syryjska love story

Data rozpoczęcia 2017-06-03
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Pokaz jest częścią ogólnopolskiej zbiórki środków finansowych na pomoc ofiarom konfliktu w Syrii, prowadzonej przez Polski Czerwony Krzyż.

Film rejestruje pięć lat z życia syryjskiej rodziny, której miłość zostaje wystawiona na próbę. Wspólnie musieli sobie radzić z ciężką sytuacją w kraju owładniętym reżimem Baszszara al-Asada. Zarówno Raghda, jak i jego żona Amer doświadczyli w Syrii aresztowań. Poznali, co znaczy tęsknota za dziećmi i sobą nawzajem. Chcąc uchronić swoją rodzinę zdecydowali się na emigrację do Europy. Ich nowe życie jest wolne od zniewolenia i strachu, jednak ich związek zaczyna powoli się rozpadać. Reżyser pokazuje widzom, jak w ciągu tych pięciu trudnych lat bohaterowie się zmieniają. Sean McAllister tworzy niezwykłe portrety psychologiczne każdej z tych osób.

Pokaz filmu odbywa się przy współpracy z festiwalem HumanDoc festiwal. Organizatorem pokazu w Lublinie jest Polski Czerwony Krzyż.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne