W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Tygrysy się nie boją| Splat!FilmFest

Data rozpoczęcia 2018-11-29
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

fantasy, horror / Meksyk / 2017 / 83’ / 16+

# strach i terror / kartele narkotykowe / dzieciaki / magia / polska premiera

Kiedy matka Estrelli nagle znika, młoda dziewczyna zostaje zupełnie bez opieki, ląduje na ulicy i dołącza do gangu bezdomnych dzieci, tym samym rozpoczynając ciąg niebezpiecznych i tragicznych wydarzeń. Dzieciaki, zamieszane w porachunki gangsterów, próbują przetrwać w realiach wojny narkotykowej i nawiedzających je duchów.

Film pokazuje światu całe pokolenie dzieci, które zostały zapomniane i opuszczone przez społeczeństwo. Łączy gatunek horroru oraz elementy fantasy w subtelny, magiczny, ale i mroczny sposób.

Stykamy się z ponurą i zachwycającą bajką opowiedzianą z punktu widzenia niezwykle odważnych i nietuzinkowych dzieci. Dzięki doskonałej pracy López wyjdziesz z kina z całkowicie nową perspektywą nie tylko na problem karteli narkotykowych, lecz także na horror jako gatunek filmowy. Według Guillermo del Toro jest to jeden z najlepszych filmów 2017 roku.

reżyseria: Issa López
scenariusz: Issa López
obsada: Paola Lara, Juan Ramón López

Najważniejsze wydarzenia cykliczne