W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Wilczy dom| Splat!FilmFest

Data rozpoczęcia 2018-12-01
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

animacja, dramat, horror / Chile, Niemcy / 2018 / 75’ / 12+
# strach i terror / sekta / mrok / indoktrynacja / strach / fanatyzm

Mroczna animacja, która zachwyca i przeraża

Maria znajduje schronienie w domu na południu Chile po tym, jak uciekła z sekty. W domu witają ją dwie świnie, które jako jedyne zamieszkują to miejsce. Tak jak we śnie wszechświat reaguje na uczucia Marii. Zwierzęta przeistaczają się w ludzi, a dom staje się koszmarnym miejscem. Inspiracją filmu była prawdziwa historia sekty religijnej, stworzonej przez Niemców na południu Chile, owianej złą sławą z powodu reżimu i terroru wprowadzonego przez przedstawiciela sekty oraz ze względu na związki z dyktaturą Pinocheta.

Film udaje animowaną bajkę stworzoną przez lidera kultu w celu indoktrynacji wyznawców. To historia ukrywającej się młodej kobiety, ale też opowieść o fizycznym i psychicznym świecie, który się rozpada, niszczy i bez końca odnawia.

reżyseria: Joaquín Cociña, Cristóbal León
scenariusz: Joaquín Cociña, Cristóbal León, Alejandra Moffat
obsada: Amalia Kassai, Rainer Krause

Najważniejsze wydarzenia cykliczne