W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Wilkołak | Splat!FilmFest

Data rozpoczęcia 2018-12-02
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

dramat, horror / Polska, Niemcy, Holandia / 2018 / 88’ / 16+
# strach i terror / wojna / sierociniec / polski horror

Lato 1945 roku, Góry Sowie. Dla ośmiorga dzieci z obozu koncentracyjnego Gross-Rosen zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w niedalekim, zagubionym wśród lasów, opuszczonym pałacu. Wydaje się, że po okropieństwach obozu w nowym, niezwykłym miejscu zdziczałe dzieci wrócą do życia. Sielankę przerywa jednak powrót koszmaru. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury, które zostały wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen. Nauczona zabijania więźniów głodna wataha osacza bohaterów w sierocińcu. Próby wydostania się zawodzą. Pozbawione jedzenia i wody dzieci na nowo dziczeją. Jednak prawdziwe niebezpieczeństwo czai się wewnątrz pałacu.

Film nagrodzony Złotym Lwem w 2018 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dla najlepszego reżysera i za najlepszą muzykę.

reżyseria: Adrian Panek
scenariusz: Adrian Panek

obsada: Kamil Polnisiak, Nicolas Przygoda, Sonia Mietielica

Najważniejsze wydarzenia cykliczne