W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Film: Władcy chaosu | Splat!FilmFest

Data rozpoczęcia 2018-12-01
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

dramat, horror, thriller / USA / 2018 / 112’ / 16+
#strach i terror / black metal / nagrobki / Mayhem / satanizm / polska premiera

„Pure Fucking Armageddon”

Oslo, 1987 rok. Młody Øystein Aarseth (Euronymous) jest zdeterminowany, by uciec z pogodnej skandynawskiej miejscowości rodzinnej i ze swoim zespołem Mayhem stworzyć „prawdziwy norweski black metal”. Dołączają do niego równie fanatyczni rówieśnicy – Dead i Varg. Wierząc, że są na granicy muzycznej rewolucji, stają się jeszcze bardziej mroczni. Kult szatana, podpalanie kościołów, kradzież nagrobków, depresja, samobójstwa, potrzeba rozgłosu to tylko niektóre elementy tej historii.

Nie jest to jedynie film o zespole Mayhem i blackmetalowej scenie. To także opowieść o fascynującej, acz tragicznej relacji między Euronymousem i Vargiem Vikernesem oraz bogata wizualnie opowieść o ludziach przepełnionych pasją, która zabiera widzów w surową i psychologiczną podróż. Rzecz dla blackmetalowców i każdego, kto ośmielając się marzyć, napotyka trudności życia i rozumie owe silne pragnienie pozostawienia czegoś po sobie.

reżyseria: Jonas Akerlund
scenariusz: Dennis Magnusson, Jonas Akerlund
obsada: Jon Øigarden, Rory Culkin, Emory Cohen, Jack Kilmer

Najważniejsze wydarzenia cykliczne