W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Yuli

Data rozpoczęcia 2019-04-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12 / 15 zł; karnet: 60 zł
Kategoria Film

Film oparty na autobiografii Carolsa Costy tancerza ze scenariuszem dwukrotnie nagradzanego w Cannes Paula Laverty’ego – stałego współpracownika Kena Loacha.

Yuli to pseudonim Kubańczyka, Carlosa Acosty, który nadał mu ojciec, czerpiąc z imienia afrykańskiego boga Oguna. Rodzic, widziąc naturalny talent syna do tańca, zmusił go do uczęszczania na zajęcia w prestiżowej Kubańskiej Narodowej Szkole Baletu, choć Yuli uciekał od wszelkiego rodzaju dyscypliny i edukacji, a jego szkołą były ulice biednej, opustoszałej Hawany.

Jednak pomimo powtarzających się ucieczek ze szkoły i braku dyscypliny, Yuli zakochał się w tańcu. Stał się pierwszym czarnoskórym tancerzem baletowym, obsadzanym w rolach napisanych dla białych. Występował na deskach Houston Ballet i The Royal Ballet, gdzie był solistą przez ponad 15 lat. Film prowadzi nas od lat trudnego dzieciństwa, przez dojrzewanie, aż po dojrzałość. W dorosłą postać tancerza wciela się sam Carlos Acosta, który pomimo sukcesu, jaki odniósł i międzynarodowego uznania, którym się cieszy, nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach.

Nagrody: MFF San Sebastián 2018: najlepszy scenariusz, 5 nominacji do Nagród Goya 2019

reżyseria: Icíar Bollaín; obsada: Keyvin Martínez, Santiago Alfonso, Laura de la Uz, Carlos Acosta
dramat / Hiszpania / 2018
czas trwania: 110 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne