W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Zabójczy bóg| Splat!FilmFest

Data rozpoczęcia 2018-12-02
Godzina rozpoczęcia 15:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

komedia / Hiszpania, Francja / 2017 / 92’ / 12+
# strasznie śmiesznie / hiszpański flow / koniec świata / polska premiera

Czarna komedia, która równa z ziemią wszystkie świętości

Carlos, jego brat, ojciec i żona Ana przygotowują się do sylwestra, którego mają wspólnie spędzić w wynajętym, odizolowanym domu na wsi. Przyjęcie psują jednak odwiedziny niezapowiedzianego gościa. Osobliwy, niski i bezdomny mężczyzna twierdzi, że jest Bogiem i zapowiada, że o świcie cała ludzkość zginie. Informuje, że Carlos z rodziną zostali wybrani, aby wskazać dwie osoby, które jako jedyne unikną zagłady. Muszą to zrobić, zanim zegar wybije północ. Relacje rodzinne zostają wystawione na próbę, ujawniają się prawdziwe intencje wydawałoby się normalnej rodziny.

Od tej chwili los całej ludzkości leży w rękach czterech osób: zdesperowanego faceta, kobiety, która nie może mieć dzieci, rogacza i starszego pana, mającego problemy z sercem. Cała czwórka chciałaby być częścią nowego świata. Kogo ocalisz? Oni na pewno nie ocaliliby ciebie.

Jedna z zabawniejszych hiszpańskich komedii ostatnich lat owiana nutką grozy.
reżyseria: Caye Casas, Albert Pintó
scenariusz: Caye Casas, Albert Pintó
obsada: Eduardo Antuña, Itziar Castro, Emilio Gavira

Najważniejsze wydarzenia cykliczne