W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Zła Czerwona Planeta

Data rozpoczęcia 2017-06-14
Godzina rozpoczęcia 21:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł
Kategoria Film

Sidney W. Pink przyznał, że szkic scenariusza pisał na blacie kuchennego stołu, a uwagami i pomysłami dzieliły się z nim dzieci.

Statek kosmiczny rusza na podbój Marsa. Ziemska załoga szuka odpowiedzi na odwieczne pytanie: czy na Czerwonej Planecie istnieje życie? Okazuje się, że Mars jest zamieszkiwany przez istoty, niestety wszystkie są cholernie wkurzone. Na szczególną uwagę zasługuje nietoperzoszczuropająk, który będzie główną i niezapomnianą gwiazdą seansu.

W filmie zastosowano technikę CineMagik, która miała być nowatorskim rozwiązaniem, dającym efekt porównywalny do 3D. Gdyby faktycznie było, nie prezentowalibyśmy tego filmu w cyklu Najlepsze z Najgorszych. Mamy tu doczynienia z mizernym efektem czarno-białej taśmy zabarwionej na czerwono w scenach rozgrywających się na Marsie, co bezpośrednio wpłynęło na jakość obrazu.

reżyseria: Ib Melchior
s-f / USA / 1959
czas trwania: 1 godz. 23 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne