W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Folk Nocą - "Kot Nocą"
Data rozpoczęcia 2011-12-09
Godzina rozpoczęcia 23:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Catself z towarzyszeniem Orkiestry św. Mikołaja.

Podczas Festiwalu Catself zagra z Orkiestrą Św. Mikołaja, z którą obecnie współpracuje przy nagrywaniu swojej debiutanckiej płyty, na którą złożyli się jej fani na portalu internetowym Sellaband. Będzie to pierwszy publiczny występ, na którym będzie można usłyszeć sporą część materiału z nadchodzącej płyty w wykonaniu Catself i Orkiestry.

Catself zaprezentuje również kilka utworów solo - włączając w repertuar także nowe utwory, nigdzie wcześniej niegrane i niepublikowane.
Catself pisała pierwsze piosenki jako trzynastolatka, kiedy dostała pierwszą gitarę - pierwszą rzecz, na którą zarobiła. Wcześniej były historie, wiersze i melodie - te ostatnie tylko w jej głowie. Później lata grania dla siebie, przyjaciół i wreszcie - w pubach. Ale muzyka pozostawała na uboczu, podczas gdy Catself była zajęta studiami oraz pracą najróżniejszego rodzaju w kilku krajach.
Jesienią 2008 Catself postanowiła zająć się poważnie muzyką zdawszy sobie sprawę, że nie jest to tylko coś, co robi z największą radością, ale też inni lubią tego słuchać. Do tej pory Catself nagrywała czasem piosenki na żywo, tylko z gitarą, dla siebie, żeby ich nie zapomnieć. Tym razem zrobiła pierwsze nagrania kilku własnych piosenek z większą liczbą instrumentów, sama, w domu. Umieściła nagrania na MySpace oraz na portalu SellaBand.com, gdzie muzycy mogą z pomocą fanów finansować swoje projekty. Catself zdecydowała się na SellaBand nie tylko po to, żeby zebrać fundusze na płytę, ale przede wszystkim po to, żeby przekonać się, jak ludzie, którzy jej nie znają, zareagują na jej muzykę. I już sam początek był zachęcający: po miesiącu miała ponad stu nowych fanów i 3000 €. Suma konsekwentnie rosła, pomimo przeróżnych nie zawsze fortunnych zmian na serwisie SellaBand.
Kompozycje Catself zaczęto grać w programach radiowych na kilku kontynentach. Umieszczenie piosenek na internecie prowadziło też do nowych koncertów, w Europie i w Maroku. Wiosną 2009 organizacja młodzieżowa MarocK' Jeunes zaprosiła ją do udziału w Festiwalu Słońca (the Sun Festival) w Marakeszu. Było to jedno z najegzotyczniejszych doświadczeń koncertowych Catself, a podróż na festiwal mogłaby posłużyć za scenariusz do filmu podróżniczo - przygodowego.
Piosenki piszą się same. Catself nagrywa niektóre z nich, podczas gdy inne pozostają na razie piosenkami koncertowymi. Większość z jej utworów to kompozycje oparte na gitarze lub pianinie z innymi instrumentami, które dodają im koloru i przygody. Catself pracuje nad nimi sama, delektując się nagrywaniem poszczególnych partii.

Muzycy: Agnieszka Holm (Catself) - śpiew, gitara; Anna Bielak - skrzypce, śpiew; Agnieszka Kołczewska - bębny, instrumenty perkusyjne; Justyna Kazek - wiolonczela; Bogdan Bracha - śpiew, skrzypce, fujarki, instr. stroikowe; Marcin Skrzypek - gitara, mandolina, koboz, cymbały, bębenki, śpiew.

Cena biletów - 15 zł