W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Future Shorts

Data rozpoczęcia 2011-05-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A

Future Shorts. Wydanie Majowe

Future Shorts co miesiąc prezentuje to, co najciekawsze w światowym kinie krótkometrażowym - tym razem to szczególny zestaw, pełen prawdziwych prymusów krótkiego filmu. „Derby" (reż. Paul Negoescu) nominowano do europejskiego odpowiednika Oscara – Nagród Europejskiej Akademii Filmowej 2011. „The Lost Thing" (reż. Shaun Tan, Andrew Ruhemann) nagrodzono tegorocznym Oscarem dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego. „Incident By A Bank" (reż. Ruben Östlund) to laureat Grand Prix na 41. Festiwalu w Tampere, pokazywany również na Berlinale. „Apricot" (reż. Ben Briand) był jednym z pięciu filmów w finale 2010 Vimeo Awards, brał udział w St Kilda Film Festival 2011 oraz w 32. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie i od czasu premiery cieszy się dużą popularnością w internecie. Z kolei „Youth" (reż. Tommy Petroni) to dzieło najmłodszego w historii Future Shorts twórcy - autor ma zaledwie 16 lat!

Ponadto pokazane zostaną: „El Extrano" (reż. Victor Moreno Rodriguez) - dokument o wiejskim życiu w Hiszpanii, „Ce Soir" (reż. Christophe Collete) - animowany teledysk grupy Monogrenade, i „Electric Light Wonderland" (reż. Susanna Wallin) - wzruszającą opowieść o ojcowsko-synowskich relacjach.

W programie:

EL EXTRANO
Reż. Victor Moreno Rodriguez / Hiszpania / 2009
Dokument o wiejskim życiu w Hiszpanii. Stada kóz prowadzone zatłoczoną wiejską dróżką...

INCIDENT BY A BANK
Reż. Ruben Östlund / Szwecja / 2009
Szczegółowe i żartobliwe sprawozdanie z nieudanego napadu na bank. Nowatorski film składający się z jednego ujęcia, w którym 96 osób wykonuje przed kamerą niezwykle drobiazgową choreografię.

MONOGRENADE - CE SOIR
Reż. Christophe Collete / Kanada / 2009
Teledysk pochodzącej z Montrealu grupy Monogrenade. Animowana techniką poklatkową opowieść o opuszczonym domu i jego tajemniczych mieszkańcach...

ELECTRIC LIGHT WONDERLAND
Reż. Susanna Wallin / Wielka Brytania / 2009
Opiekuńczy samotny ojciec stara się zaspokoić potrzeby i pragnienia swoich nastoletnich synów. Film opowiadający o wzajemnym szacunku i zaufaniu miedzy ojcem i synami za pomocą subtelnego języka wizualnego oraz empatycznych zbliżeń.

YOUTH
Reż. Tommy Petroni / USA / 2010
Zapierająca dech w piersiach przejażdżka z grupą żyjących na całego nastolatków.

APRICOT
Reż. Ben Briand / Australia / 2009
Pełen nostalgii romantyczny dramat. Mężczyzna i kobieta spotkali się na ślepej randce - ale czy na pewno są sobie zupełnie obcy?

DERBY
Reż. Paul Negoescu / Rumunia / 2010 / 15'
Historia ojca, który czuje, jak traci kontrolę nad swoją córką. Czy w wieku 15 lat może już ona rozpocząć życie seksualne?

THE LOST THING
Reż. Shaun Tan, Andrew Ruhemann / Australia / 2010 / 15'
Zbierający na plaży kapsle chłopiec odkrywa dziwaczną istotę. Zaczyna współczuć stworowi i postanawia znaleźć dla niego miejsce.


Bilety: W cenie 6/8 zł. do nabycia w kasie Centrum kultury w Lublinie przy ul. Narutowicza 32  i w Warsztatach Kultury na godzinę przed projekcją

Kontakt:
Andrzej Mathiasz
Andrzej Rusin
tel.: 81 53 603 23
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.pl

Najważniejsze wydarzenia cykliczne