W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Future Shorts Extra 02

Data rozpoczęcia 2009-06-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Przegląd

W czerwcu szykuje się ofensywa krótkiego metrażu z całego świata w wersji jeszcze mniej tradycyjnej, jeszcze bardziej zaskakującej. Druga odsłona Future Shorts Extra to filmy niejako poza głównym nurtem, takie, które trudno jest sklasyfikować, zaszufladkować.

W programie czerwcowego FS Extra 2 znalazły się między innymi dwa filmy Erica Lernera: Gong – teledysk do piosenki Sigur Ros, oraz nieco dłuższy „A Day In a Life” - historia dwóch ulicznych punków, którym marzy się napad na bank. Potrzebują jednak kierowcy, a wybór pada na młodego Turka Emina, który po licznych wahaniach zjawia się w dniu napadu w pięknym, wielkim czerwonym Cadillacu.
Z kolei teledysk „Thunderheist - Jerk It” Noela Paula i Stefana Moore’a został zrealizowany za pomocą najbardziej zaawansowanych technicznie kamer, które rejestrują do 6 tysięcy klatek na sekundę, w efekcie nawet drgnięcia mięśni stają się doskonale widoczne dla ludzkiego oka.
Na deser Fundacja Ad Arte, organizator polskiej edycji FS, przedstawi trzy filmy polskiego twórcy Piotra Bosackiego. Wśród autorskiego wyboru oryginalnych animacji znajdzie się „Film o Kostuchu”, który został wyróżniony podczas Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves.

PROGRAM

A Day in a Life
Reż: Nicolas Daenens / Belgia / 2007 / 21'
Szalony łańcuch zdarzeń z bankowymi rabusiami, kobietą wymagającą operacji oraz kieszonkowcem. Mario, Tom, Jimmy i Emin potrzebują pieniędzy. Każdy ma własny powód i sposób zdobycia euro. Pomimo różnicy interesów, w ciągu jednego dnia ich losy splotą się ze sobą, a każdy dostanie to, na co zasłużył. “A Day In Life” to trzeci z kolei krótkometrażowy film belgijskiego twórcy Nicolasa Daenensa, nagradzany na wielu festiwalach filmowych, m.in. w Brukseli.

Jerk It
Reż: That Go (Noel Paul & Stefan Moore) / Kanada / 2008 / 3'50
Blondynka i kurczak trzęsą się w zwolnionym tempie w wideoklipie Thunderheist – electro-rapowego duetu z Kanady. Zwycięzca konkursu na najlepszy teledysk ogłoszonego przez zespół. Nagroda Jury na SXSW Film Festival 2009. Pierwsza realizacja duetu That Go.


Reż: Eric Lerner / Izrael /2008 / 5'40
Eksploracja korelacji pomiędzy kolorem a emocjami. Co by było, gdyby barwy naszych uczuć były widzialne dla każdego? Nieoficjalny wideoklip do piosenki “Gong” zespołu Sigur Ros. Eric Lerner od zawsze interesuje się animacją, studiował na Bezalel Academy of Art and Design w Jerozolimie. Obecnie pracuje dla Partizan Lab, studia specjalizującego się w produkcji animowanych reklam i teledysków, gdzie stworzył reklamówki m.in. dla Coca Coli i Vodafone.

Parisian Goldfish
Reż: Eric Wareheim / USA / 2008 / 3'10
Psychodeliczny wideoklip do muzyki Flying Lotus. Tylko dla wytrwałych i spragnionych mocnych wrażeń! Eric Warheim to amerykański komik, połowa duetu Tim and Eric, twórca wideoklipów m.in. dla MGMT, Ben Folds i The Bird And The Bee.

Kings of London
Reż: Sean Conway / Wielka Brytania / 2008 / 24'
Losy dwóch braci, obu nazywanych Arystoteles. Starszy, Totes, zmaga się z wyprostowaniem swojego życia. Z kolei młodszy, Mały Arystoteles, osiągnął sukces jako czempion wyścigów konnych i członek młodocianej grupy Ghetto Riders, swoistych miejskich kowbojów. Tylko on może pomóc bratu, gdy ten wpadnie w tarapaty z udziałem mafii. Sean Conway to twórca, który powoli zaczyna mieszać w brytyjskim przemyśle filmowym, autor zakręconej krótkometrażówki “Alex and Her Arse Truck”. Współzałożyciel magazynu Dazed And Confused nazwał go “pieprzonym geniuszem”.

Four Ton Mantis
Reż: Floria Sigismondi / USA / 2007 / 4'40
Teledysk do muzyki Amona Tobina - brazylijskiego wykonawcy muzyki elektronicznej. W roli głównej olbrzymia modliszka, która żywi się atrakcyjnymi kobietami. Floria Sigismondi jest fotografką i reżyserem, znana jest jednak przede wszystkim ze swoich wideoklipów. Pracowała m.in. z Marilynem Mansonem, Christiną Aguilerą, Sigur Ros, Davidem Bowie i The Cure.

The News
Reż: Luke Shanahan / Australia / 2009 / 4'20
Gina i Daniel są młodą, szaleńczo w sobie zakochaną parą. Spotykają się w kawiarni, gdzie się poznali. Każde z nich ma ekscytujące wieści. Luke Shanahan to reżyser reklam i teledysków, rozpoznawalny przez swój charakterystyczny wizualny styl i specyficzne poczucie humoru. Wyreżyserował również wiele krótkometrażowych filmów, w tym nagradzany “It Takes Two To Tango”, który miał swoją premierę na festiwalu w Melbourne.

Film Sznurkowy
Reż: Piotr Bosacki / Polska /2005 /2’
Film Sznurkowy zrealizowany jest z minimalistyczną prostotą i pasją filozofa. Humor jaki pojawia się w tym filmie, zdaje się wynikać ze struktury, rozsadza zbudowaną sumiennie konstrukcję.

Film o Kostuchu
Reż: Piotr Bosacki / Polska /2008 / 2’50
Na ekranie początkowo widzimy tylko kwadrat w kratkę, potem, powoli z gwoździ i gumki jest budowany Kostuch. Dziecięcy głos z offu informuje o idei Kostucha. Komentarz momentami zahacza o filozofię, lecz częściej o absurdalny humor.

Film bez dźwięku
Reż: Piotr Bosacki / Polska/2009 / 3’
To film pytający o przypadkowość tożsamości rzeczy i ludzi - ujęte z osobna elementy ludzkiego ciała swobodnie wędrują po ekranie. Taki człowiek jest jakby w wielu miejscach naraz i na pewno organizacyjnie, a może nawet i ontologicznie, nie jest monolitem, jest w rozkładzie. Piotr Bosacki ukończył poznańską ASP, zajmuje się sztukami wizualnymi, filmem animowanym i kompozycją muzyczną.

Bilety w cenie 6/8zł. do nabycia w kacie CK

Najważniejsze wydarzenia cykliczne