W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Future Shorts - Extra 6
Data rozpoczęcia 2010-01-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Przegląd

Po grudniowym okresie podsumowań, Future Shorts wraca w styczniu z
nowym programem. Tym razem będzie można zobaczyć między innymi „Rabbit Punch” (reż. Kristian Andrews) w którym świetna animacja łączy się z dramatyczną historią o dylematach młodości doświadczanych przez dwóch łobuzów z sąsiedztwa oraz „The Girl with the Yellow Stockings” (reż. Grzegorz Muskala), gdzie idylla dnia spędzanego przez młodą parę w łóżku zostaje niespodziewanie zakłócona przez... oświadczyny chłopaka. Ponadto pokażemy „The Lost Tribes Of New York City” (reż. Carolyn & Andy London) - zbiór wywiadów przeprowadzonych na ulicach słynnego miasta z bardzo nietypowymi rozmówcami. W programie zagości także finalista pierwszej edycji Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves - „Ziętek” (reż. Bartosz Blaschke) – opowieść o Bogdanie
Ziętku, który ubóstwia piękne kobiety, dlatego postanowił stworzyć swój własny harem pełen drewnianych figur...

W programie między innymi.:

"The Girl With The Yellow Stockings"
Reż. Grzegorz Muskala / Niemcy / 2008 / 6\'
Młoda para spędza dzień w łóżku. On pyta ją, czy za niego wyjdzie. Początkowa ona odmawia... Grzegorz Muskala urodził się w 1978 r. w Polsce, ale w 1981 razem z rodziną przeniósł się do Niemiec. Studiował Teatr i Media Audiowizualne w Kolonii oraz reżyserię w PWSFTviT w Łodzi. W 2004 zaczął studia reżyserskie w Berlinie. Jest autorem kilku filmów krótkometrażowych. „The Girl With The Yellow Stockings” w 2008 roku nagrodzono German Short Film Award.

"The Lost Tribes Of New York City"
Reż. Carolyn & Andy London / USA / 2009 / 3\'
Para nowojorskich filmowców oferuje intymne spojrzenie na mniej znanych i często pomijanych mieszkańców ich miasta... Pomysł jest prosty: wypowiedzi przepytywanych nowojorczyków połączono z rozmaitymi ulicznymi przedmiotami, które odpowiadają ich osobowościom. Dzięki sztuce animacji Nowy Jork i jego mieszkańcy mogą objawić się w zupełnie nowym świetle. Efekt przypomina nieco słynne „Creature Comforts” Nicka Parka – twórcy postaci Wallace\'a i Gromita. Carolyn i Andy London to
para nowojorskich filmowców, którzy poznali się w Pradze w 1995 r. W 1999 założyli kompanię produkcyjną London Squared Productions; są autorami kilku krótkometrażowych filmów, pokazywanych na licznych festiwalach.

"Rabbit Punch"
Reż. Kristian Andrews / Wielka Brytania / 2008 / 5\'30
Dwóch lokalnych łobuzów psoci w okolicy. Tam gdzie mieszkają, nic się nie dzieje, więc planują kilka szczególnych przedsięwzięć... Opowieść pełna napięcia i humoru. Połączenie świetnej animacji z dramatyczną historią o dylematach młodzieży z przemysłowych terenów Wielkiej Brytanii. Reżyser Kristian Andrews nie kryje autobiograficznego charakteru swojego filmu: „starałem się uchwycić bóle dorastania 14-letniej wersji samego siebie: zmagania z seksualną tożsamością,
obowiązkami dorosłości i dominującym przyjacielem”. „Lubię niekonwencjonalną narrację w przeciwieństwie do ładnych zakończeń” - mówi Andrews o swojej twórczości - „lubię również wykorzystywać rozmaite życiowe niewypały z własnego doświadczenia. Myślę, że rysunek świetnie pasuje do tych anegdot, ponieważ przekazuje w sposób szczery, nie kryjąc niedoskonałości”.

"Ziętek"
Reż. Bartosz Blaschke / Polska / 2008 / 17’
Film dokumentalny, którego bohaterem jest Bogdan Ziętek, człowiek, który ubóstwia piękne kobiety. Jednak, jak sam mówi: piękne kobiety wykorzystują, a potem odchodzą, dlatego Ziętek postanowił stworzyć swój własny harem. Jak mityczny Pigmalion rzeźbi swoje kobiety w drewnie, a potem ustawia je w różnych pozach, by towarzyszyły mu w codziennym życiu. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy artystę zaczynają męczyć koszmary o mrugających i płaczących rzeźbach.


Bilety: 6 / 8 zł. do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie (ul.Narutowicza 32)

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej