W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Future Shorts „Feel the Love 2009”

Data rozpoczęcia 2009-02-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Przegląd

Nadchodzi czas Walentynek - kiczowatych, czy nie, nieważne - miłość i seks już niedługo będą królować we wszystkich kulturowych odsłonach. Tym razem w kolejnej odsłonie Future Shorts.

And She Stares Longingly at What She Has Lost
Reż: Philip Van / Wielka Brytania / 2008 / 3'
Dziewczynka bawiąca się ze swoim pieskiem na leśnej polanie spotyka tajemniczą postać... Opowieść o utraconej niewinności, której nie sposób odzyskać; o idyllicznej naturze pamięci oraz strachu przed nieznanym. “And She Stares...” jest częścią projektu Little Minx, nadzorowanego przez RSA (firmę producencką Ridleya Scotta). Grupa młodych i utalentowanych reżyserów otrzymała zadanie nakręcenia filmów, których tytuły układają się w jedno, długie zdanie. Inspiracją była francuska gra, polegająca na dopisywaniu dalszego ciągu do frazy, której tylko kilka ostatnich słów jest znanych.

On the Line
Reż: Reto Caffi / Szwajcaria / 2007 / 30'
Ochroniarz domu towarowego potajemnie kocha się w sprzedawczyni z księgarni. Niestety, pewnego razu widzi ją z innym. Gdy jadąc pociągiem jest przypadkowo świadkiem napadu na rywala, wysiada, zamiast udzielić mu pomocy. Dopadają go jednak wyrzuty sumienia i jego uporządkowane życie załamuje się. Film, nagrodzony m.in. na festiwalach w Aspen, Clermont- Ferrand i Krakowie, chwalono za wirtuozerię twórczą i subtelnie budowaną dramaturgię, dowodzi jak głęboko może docierać kino krótkometrażowe.


Sophie
Reż: Birgitte Stærmose / Dania / 2006 / 15'
Po drodze do kina kobieta w ciąży pyta swego męża, czy kiedykolwiek był z prostytutką. Wieczór przybiera nieoczekiwany obrót. Słodki spacer ulicami Kopenhagi nieoczekiwanie staje się gorzki. Film nagrodzony ARTE Short Film Award na Dresden Film Festival w 2007 r. Birgitte Stærmose urodziła się w Danii, ukończyła Film and Media Arts na Temple University w Philadelphi. Jej poprzednie krótkie metraże zebrały liczne nagrody.

Wrestling
Reż: Grímur Hákonarson / Islandia / 2008 / 21'
Love story między dwoma gejowskimi zapaśnikami gdzieś na wsi w Islandii. Taki związek musi być trzymany w tajemnicy, bowiem środowisko związane z tym narodowym islandzkim sportem skłania się raczej ku postawie macho. Zapasy stają się tu metaforą związku dwóch mężczyzn, pokazana zostaje homoerotyczna twarz tej dyscypliny, której reguły wymagają od zawodników okazywania wzajemnego szacunku, uczciwości i troski. Grímur Hákonarson w 2004 r. ukończył praską FAMU, jego film dyplomowy “Slavek the Shit” pokazywany był m.in. na festiwalu w Cannes.

Where is my Romeo?
Reż: Abbas Kiarostami / Iran / 2007 / 3'
Reakcje szesnastu kobiet na kinowy seans “Romea i Julii”. Jedna z nowel powstałego na 60-lecie festiwalu w Cannes filmu „Każdy ma swoje kino”, złożonego z 34 trzyminutowych filmów autorstwa 36 reżyserów z całego świata. Abbas Kiarostami to uznany na całym świecie irański reżyser, scenarzysta i producent, autor takich filmów jak “Smak wiśni”, “Uniesie nas wiatr” oraz “10”.


Magic Paris
Reż: Alice Winocour / Francja / 2007 / 20'
Wielu marzy o namiętnym romansie w Paryżu, ale wydarzenia nie zawsze podążają w oczekiwanym kierunku. Podczas samotnego weekendu w stolicy Francji Kate spotyka czarującego mężczyznę, z którym przeżywa nietypową miłosną przygodę. Romantyczny krótki metraż pełen przewrotnego humoru, nagrodzony za najlepszą rolę kobiecą na Cabourg Romantic Film Festival w 2007 r.

Happiness
Reż: Dougal Wilson / Wielka Brytania / 2008 / 4'
Zabawny i pozytywny wideoklip do muzyki Goldfrapp. Sprytny, doskonale wykonany i podnoszący na duchu. Dougal Wilson ma również na swoim koncie teledyski m.in. dla Bat For Lashes, Basement Jaxx. LCD Soundsystem i The Streets.

Zhanxiou Village
Reż: Kaige Chen / Francja, Chiny / 2007 / 3'
Poruszające spojrzenie na odkrywanie magii kina przez młodego człowieka. Jedna z nowel powstałego na 60-lecie festiwalu w Cannes filmu „Każdy ma swoje kino”, złożonego z 34 trzyminutowych filmów autorstwa 36 reżyserów z całego świata. Chen Kaige to uznany chiński reżyser, autor m.in. “Żegnaj, moja konkubino” i “Przysięgi”.


Bilety z cenie 5/7zł do nabycia w kasie CK.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne