W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Future Shorts 'Summer Driftin'

Data rozpoczęcia 2009-09-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Przegląd

Kinoteatr Projekt zaprasza na wrześniowe wydanie FUTURE SHORTS Extra 3 „Summer Driftin’”. Pokaz odbędzie się 17 września w Sali Nowej CK o godzinie 18.00.

Program Future Shorts Extra 3 „Summer Driftin’”, którego premierę w Lublinie przygotowaliśmy na 17. 09. to naprawdę gorący zestaw filmów krótkometrażowych i wideoklipów, w którym niczym w rozżarzonym tyglu mieszają się języki i narody. Zabierzemy was na taneczny spacer ulicami Hollywood w teledysku grupy The Presets oraz oscarową przejażdżkę tramwajem w „Schwarzfahrer” Pepe Danquarta. Pokażemy razem z Marcelem Sawickim, na czym polega samotność japońskiego kucharza szybkich zamówień w sercu Los Angeles – miasta uosabiającego coraz bardziej zmniejszający się świat. Kolejne punkty programu obejmą wizytę u posiadacza największej kolekcji płytowej w „The Archive” (reż Sean Dunne) oraz spotkanie ze złowieszczo uśmiechniętym Zaczarowanym Ołówkiem, który potrafi sprawić, że marzenia stają się rzeczywistością. Czasem jednak marzenie zamienia się w koszmar, o czym przekona was „Pencil Face” Christiana Simmonsa. Zobaczycie również, jak wirtualna rzeczywistość skraca dystans między Rumunią a USA w filmie Constantina Popescu „The Yellow Smiley Face”. Na zakończenie zaś wsłuchacie się w wielogłos mieszkańców miasta możliwości – Nowego Jorku. Będzie gorąco !

Łączny czas trwania: 70 min.

IF I KNOW YOU
Dir: Eva Husson
USA - 2009
Gorzka opowieść o odebranej lekcji w duchu „Billy’ego Elliota”. Najnowszy singiel The Presets przywodzi na myśl samotne nocne przejażdżki, tańczenie w lesie i wrażenie dumnego porzucenia złośliwego kochanka. W wideoklipie do „If I Know You” podążamy za młodym chłopcem, który wytańcza sobie drogę ulicami Hollywood. Eva Husson to reżyserka filmów krótkometrażowych i wideoklipów, m.in. dla grupy M83.

THE LONELINESS OF THE SHORT-ORDER COOK
Dir: Marcel Sawicki
USA - 2008
Stonowany, powściągliwy i osobisty portet życia pomiędzy strefami czasowymi i kulturowymi w mieście dowodzącym zmniejszania się świata. Młody Japończyk przyjeżdża do Los Angeles i na miejscu dowiaduje się, że firma, w której miał pracować, upadła. Mimo to decyduje się zostać i przetrwać. Praca w klubie jazzowym i miłość do meksykańskiej piekareczki odsłania przed nim nietypową stronę miasta: bez plaż i palm czy drogich samochodów na bulwarach Beverly Hills. Film powstał w ramach projektu „30 minut”. W 2008 zdobył Nagrodę Główną Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Santiago oraz Nagrodę Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

THE ARCHIVE
Dir: Sean Dunne
USA - 2008
Ma największą na świecie kolekcję płytową… I nikogo to nie obchodzi. Historia płyty winylowej rekordowych rozmiarów i jej właściciela, odkrywająca wiele na temat obecnego stanu przemysłu muzycznego. Paul Mawhinney w związku z problemami zdrowotnymi zmuszony jest sprzedać swoje zbiory… Film pokazywany na Sundance Film Festival 2009. Sean Dunne to reżyser z Nowego Jorku, twórca dokumentów i reklamówek. Uwielbia zimne piwo i gorące kąpiele, najlepiej w duecie. W wolnym czasie zazwyczaj opiera się o ściany z rękami w kieszeniach.

NEW YORK TALK
Dir: Michael Krivicka
USA - 2005
Pomysłowe spojrzenie na miasto możliwości, opowiedziane jednym głosem przez wiele osób. Mozaika obrazów i dźwięków będąca nietypowym przewodnikiem po Nowym Jorku oraz tym, jak widzą go jego mieszkańcy. Film pokazywany m.in. na Berlin International Short Film Festival, the Los Angeles International Short Film Festival i Tribeca Underground Film Festival. Michael Krivicka urodził się i wychował na Słowacji. W 1996 r. wyjechał na studia do USA. W 2006 r. dołączył do grupy produkcyjnej Indigo, gdzie jego europejskie korzenie i zdolności językowe pomagają w pracy z klientami z całego świata.

SCHWARZFAHRER
Dir: Pepe Danquart
Germany - 1993
Rasizm może ujawnić się nawet w tramwaju. Tyrada na temat obcokrajowców wychodząca z ust starszej pasażerki nie podoba się siedzącemu tuż za nią czarnoskóremu mężczyźnie. Ale triumf może przyjść bez uciekania się do przemocy. Ten nagrodzony Oscarem krótki metraż opowiada o godności człowieka skonfrontowanego z problemem, jaki dotyka wielu w kontakcie z obcą kulturą. W radzeniu sobie z ignorancją i nietolerancją nic nie jest tak skuteczne jak siła humoru.

THE YELLOW SMILEY FACE
Dir: Constantin Popescu
Romania - 2008
Podnosząca na duchu komedia o parze komputerowych analfabetów, którzy próbują skontaktować się ze swoim synem za pomocą programu Yahoo Messenger. Mia i Florin Popescu to normalni ludzie przestraszeni technologicznym postępem dokonującym się wokół nich. Komputer to dla nich zwykły mebel. Ale jedyną szansą na kontakt z mieszkającym w USA synem jest krok w wirtualną rzeczywistość… Constantin Popescu urodził się w Rumunii, studiował w Bukareszcie języki obce.

PENCIL FACE
Dir: Christian Simmons
USA - 2009
Pomoże narysować, pomoże i zmazać – Pencil Face. Dziewczynka zaprzyjaźnia się z nietypową istotą zdolną urzeczywistnić jej marzenia. Ale ten wyszczerzony Zaczarowany Ołówek nie jest tak niewinny, jak można by sądzić. Ciarki na plecach gwarantowane. Christian Simmons jest członkiem projektu Dandy Dwarves zajmującego się produkcją wideoklipów, reklamówek i dokumentów.

Bilety: 6/8 zł do nabycia w Kasie biletowej CK

Najważniejsze wydarzenia cykliczne