W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

G A M E O V E R – instalacja rzeźbiarska Pawła Korbusa

G A M E O V E R – instalacja rzeźbiarska Pawła Korbusa
Data rozpoczęcia 2014-12-14
Data zakończenia 2014-12-31
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Akcja

Koniec miejsca i historii, łatwiej wyburzyć, niż remontować, lepszy wolny plac w centrum miasta niż wymagający nakładów finansowych historyczny budynek.
Instalacja „Game Over” stworzona została z cegieł wydobytych z gruzowiska Łaźni/Pralni/Farbiarni Łabędzkich w Lublinie. Obiekt wyburzony został w grudniu 2013 roku decyzją nadzoru budowlanego. Instalacja „Game Over” to pomnik końca pewnego miejsca. Mickiewicz pisał o romantyczności ruiny – stanie, w którym to, co stworzone ręką człowieka, wraca do natury. Bardziej niż romantyczność dojmujące jest zaniedbanie i odczucie nawarstwienia niechęci wobec zachowania miejsca w pierwotnym kształcie historycznym.

Kilka pokoleń lublinian korzystało z usług świadczonych w tym miejscu. Użytkowanie tego budynku zakończono w 1994 roku. Upadek dokonał się w ciągu niespełna 30 lat. Instalacja „Game over” na gruzach Farbiarni/Pralni/Łaźni Łabędzkich to praca site sepcific – dla miejsca i mieszkańców okolicy, którzy żywo interesowali się pracami na gruzowisku. „Game over” ironicznie wpisuje się w kontekst przygotowań do 700-lecia miasta Lublina.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej