W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Gala Kultury 2014

Data rozpoczęcia 2014-04-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spotkanie

8 kwietnia Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk wręczy Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie kultury: Nagrodę Artystyczną Miasta Lublin za 2013 rok, Nagrodę Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2013 roku, Nagrodę Miasta Lublin za Całokształt Działalności oraz Nagrodę Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2013.

Podczas Gali wystąpią stypendyści Prezydenta Miasta Lublin - uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie. Uroczystość obędzie się w Centrum Kultury w Lublinie.

Wykonawcy podczas Gali Kultury

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie – stypendyści Prezydenta Miasta Lublin
Zuzanna Nierubca (ur. 2000 r) jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Gry na wiolonczeli uczy się od sześciu lat, aktualnie pod kierunkiem pana prof. Szymona Krzemienia. Jest laureatką kilkunastu konkursów o zasięgu ogólnopolskim, w Sochaczewie, Warszawie, Rybniku, Bydgoszczy, Bochni i Kłodzku oraz sześciu konkursów międzynarodowych w Polsce, Austrii, na Słowacji i Ukrainie. Stypendystka Marszałka i Zarządu Województwa Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej w latach 2011-2014, jak również Prezydenta Miasta Lublina w latach 2011, 2012 i 2014.
Program: Antonio Vivaldi - Sonata in E Minor na dwie wiolonczele z nauczycielem, prof. Szymonem Krzemieniem

Michał Żurawski– uczeń klasy oboju prof. Lucjana Patronia. Naukę gry rozpoczął w 2005 roku będąc najmłodszym uczniem klasy oboju w historii szkoły. Michał jest laureatem wielu konkursów m.in.: I miejsce na na Konkursie Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej, wyróżnienie na XVIII Śląskim konkursie instrumentów dętych w Dąbrowie Górniczej w 2013 roku został laureatem II-ego miejsca na V ogólnopolskim konkursie fagoto-obojowym w Bytomiu W latach 2009-2012 koncertował jako solista ze szkolną orkiestrą barokową pod dyrekcją p. Teresy Krasowskiej w wielu miastach na terenie Polski min. w Warszawie jak i poza granicami Polski :we Włoszech i w Belgii.
W 2013 roku Michał dostał sie do ogólnopolskiej orkiestry Lutosławski Youth Orchestra gdzie pełnił funkcje pierwszego oboisty . Z Lutosławski Youth Orchestra (LYO) Michał odbył trasę koncertową po Polsce. Koncertował w Zamościu, Lublinie, Siedlcach, Radomiu, Suwałkach i w Warszawie.
Michał jest stypendystą Prezydenta Miasta Lublina oraz Zarządu Województwa Lubelskiego.
Program Benjamin Britten – 4 metamorfozy na obój solo wg. Owidiusza op. 49 czas. 8-9’

Trio akordeonowe Ogólnokształcącej szkoły Muzycznej w składzie Karol Jabłoński, Szymon Lipiński i Jakub Stefaniak powstało w 2012 roku, a już posiada na swym koncie liczne nagrody i wyróżnienia. Do najważniejszych laurów należą: I miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA uczniów klas akordeonu w Opolu (2014); I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowych Zespołów Kameralnych w Stalowej Woli (2013) i II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym w Solcu Zdroju (2013). Gra zespołu to połączenie wirtuozerii, ekspresji, precyzji i temperamentu. Trio prowadzi prof. dr hab. Elwira Śliwkiewicz-Cisak.

PROGRAM:
1. Jewgienij Derbienko - Trio
2. Anatolij Kuzniecow – „Świąteczny korowód”
3. Andrzej Krzanowski – „Toccata”
4. Lasse Pihlajamaa – Czardasz
5. Janusz Wojtarowicz – „The Heart”

Organizator: Miasto Lublin - Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin
Współorganizator: Centrum Kultury w Lublinie
Reżyseria: Janusz Opryński
Muzyka: Rafał Rozmus
Filmy i animacje: Ala Bąk
Światło: Grzegorz Polak
Dźwięk: Marek Krupa
Współpraca: Gabriela Żuk, Maciej Rukasz, Kama Napora

Najważniejsze wydarzenia cykliczne