W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gluten Free – Liat Dror Nir Ben gal Dance Company | Wild Places : : Mountain – Roosna & Flak, Korzo productions

Gluten Free – Liat Dror Nir Ben gal Dance Company | Wild Places : : Mountain – Roosna & Flak, Korzo productions
Data rozpoczęcia 2015-11-09
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Sala Widowiskowa CK
Organizator Lubelski Teatr Tańca
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Akcja

Gluten Free – Liat Dror Nir Ben gal Dance Company – Izrael / 35 min

choreografia: Liat Dror / tancerze: Bougeard Emmanuelle, Kestenbaum Keren, Imazaike Yuko, Shenfeld Anatoly / muzyka: Collage / światło: Eliran Silver / organizacja: Adama / kostiumy: Liat Dror

Czas trwania: 35 min

Nowa praca Liat Dror dotyczy ludzkich relacji, w szczególności tych pomiędzy Izraelczykami i Palestyńczykami. Na scenie występuje 4 tancerzy. Muzykę w spektaklu współtworzą dźwięki modlitw po arabsku oraz nagrania głosów z wydarzeń, w których brali wspólny udział Żydzi i Arabowie. Praca ma wciąż charakter „work in progress”. W Lublinie będzie miała miejsce światowa premiera.

www.adama.org.il

 

Roosna & Flak, Korzo productions – Holandia

WILD PLACES : : MOUNTAIN

choreografia: Külli Roosna i Kenneth Flak / tancerze: Külli Roosna, Kenneth Flak, Thomas Falk / muzyka: Joseph Hyde / światło: Thomas Dotzler / produkcja: Johanna Korgel / kostiumy: Asalia Khadjé

Czas trwania: 60 min

Trylogia „Dzikie Miejsca” odnosi się do prawdopodobnie najważniejszego zagadnienia naszych czasów – relacji pomiędzy człowiekiem a środowiskiem – poddane badaniu i przetłumaczone na artystyczne działania w trzech różnych sceneriach: Góra, Miasto i Ciało.

Pierwsza część trylogii to “Wild Places : : MOUNTAIN”. Podczas długiego okresu prób w norweskich górach trzech performerów i projektant oświetlenia w pełni oddali się zgłębianiu górskiego krajobrazu, wykorzystując doświadczenie dzikiej, często brutalnej przyrody jako materiału, z którego zbudowali swój spektakl. Praca ta przywołuje górskie echo na scenę: jest ekstremalną ziemią niczyją, miejscem surowego piękna i odosobnienia, w którym człowiek jest skazany w zupełności na łaskę sił przyrody. Owy projekt artystyczny zrealizowany jest poprzez wykorzystanie złożonego interaktywnego systemu, na który składają się następujące elementy: choreografia, muzyka, projekt wizualny i światło. Technologia sensoryczna łączy ciało z maszynami.

kennethflak.com, korzo.nl