W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Happy End - Festiwal Filmów Optymistycznych 2009

Data rozpoczęcia 2010-02-25
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Przegląd

Festiwal powstaje w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego MultimediaOFF w Rzeszowie, który jest realizowany od kilku lat przez Multimedia Polska a także przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Rzeszowa. Dyrektorem festiwalu jest Piotr Żukowski, autor filmów dokumentalnych oraz współpracownik wielu twórców fabularnego kina niezależnego m. In. Piotra i Dominika Matwiejczyków. Pomysł na Festiwal Filmów Optymistycznych zrodził się w Karkonoszach, gdzie w 2001 roku powstał film dokumentalny pod tytułem „Szczęściarz". Portret jeleniogórskiego Pucybuta, któremu spełniły się marzenia. Film ten zadebiutował na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Następnie gościł na wielu ogólnopolskich festiwalach filmowych, gdzie zdobywał nagrody i wyróżnienia. „W końcu ktoś jest szczęśliwy, komuś coś się udało” tak mówili widzowie.
To był impuls, aby stworzyć Festiwal Filmów Optymistycznych - festiwal filmów pogodnych, pełnych nadziei w ludzi i ich działanie. Szybko okazało się, iż filmów z pozytywnym przesłaniem nie brakuje, a my z ogromną przyjemnością je zbieramy, aby Państwu zaprezentować największą dawkę optymizmu w Polsce.

A oto kilka wypowiedzi o Happy End-zie:

Jan Machulski (aktor, wykładowca akademicki, laureat Nagrody Honorowej 2006) – „Żeby się udawał wasz Festiwal co roku - będę prosił tę rybkę...”
Mirosław Baka (aktor, laureat Nagrody Honorowej 2008) – „Najbardziej sobie cenię te filmy, które pozostawiają dużo, wzbogacają człowieka, które równocześnie nie uciekają od takiej dawki optymizmu, jakiejś nadziei. Ja to bardzo lubię w kinie i dlatego Festiwal Filmów Optymistycznych to jest Festiwal moich filmów.”

Najważniejsze wydarzenia cykliczne