W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Hot Summer Shorts

Data rozpoczęcia 2017-09-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 8/10 zł
Kategoria Film

Program pokazu składa się z pięciu międzynarodowych, komediowo-przygodowych filmów z przymrużeniem oka. Zobaczymy m.in. komedię o nastolatkach żyjących w społeczeństwie o odwróconych rolach kulturowych, francuski film przygodowy o wędrownym pchlim cyrku, panoramę Turcji z punktu widzenia imprezujących nastolatków oraz ironiczną, a jednocześnie wybitnie zabawną i prawdziwą wariację na temat stereotypów dobrego macierzyństwa.

PROGRAM:

La disco resplandece (The Disco Shines) / reżyseria: Chema Garcia Ibarra / Turcja, Hiszpania 2016 / fabuła / 12 min.
Kwietniowa sobota.Zachodzi słońce. Pięciu chłopaków szykuje się na wieczór: mają alkohol, samochód i muzykę. Nieistotne, że dyskoteka została zamknięta lata temu.
Girls & Boys / reżyseria: Ninja Thyberg / Szwecja / 2015 / fabuła / 30 min
Największym pragnieniem 16-letniej Nour jest utrata dziewictwa. Nie potrafi rozmawiać z chłopakami, więc jak ma sprawić, by ktoś chciał się przed nią rozebrać? Młodzieżowa komedia w świecie odwróconych tradycyjnych ról kulturowych.
Une vie de chien (Dog’s Life) / reżyseria: Thierry Garcia / Francja / 2016 / fabuła / 21 min
Francuski film przygodowy, okraszony czarnym humorem. Mistrz John i jego pomocnik Arigo żyją z zysku, jaki przynosi im pchli cyrk. Na mocy zawartego między nimi paktu, Arigo musi karmić pchły swoją krwią. Pewnego dnia, młodzieniec odkrywa mroczny sekret mistrza…
Moms on Fire / reżyseria: Joanna Rytel / Szwecja, Polska / 2016 / animacja / 12 min
Jak to jest być w zaawansowanej ciąży na cztery dni przed porodem? I wtedy to się staje. Jesteś w ciąży. Znowu. Ohyda!!!
Moby / reżyseria: Sebastien Hann / Szwajcaria / 2016 / fabuła / 7 min
Samotność potrafi być nie do zniesienia. Co robisz, gdy opuszcza cię ostatni przyjaciel? Trzeba wypełnić pustkę, jaka po nim zostaje. Tragikomiczna opowieść o ludzkiej potrzebie nawiązywania relacji.
łączny czas pokazu: 84 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne