W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Inauguracja sezonu artystycznego Chóru Kameralnego Filharmonii Lubelskiej

Data rozpoczęcia 2019-09-15
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego, ul. M. Curie-Skłodowskiej 5
Organizator Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego
Udział Płatny
Koszt udziału 20, 15 zł
Kategoria Koncert

Koncert Chóralny

  • Chór Kameralny Filharmonii Lubelskiej
  • Dawid Jarząb – dyrygent

Program:
Bob Chilcott – A Little Jazz Mass
Bob Chilcott – Jazz Folk Songs

Inauguracja sezonu artystycznego 2019/2020 Chóru Kameralnego Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Dawida Jarząba upłynie przy muzyce Boba Chilcotta – kompozytora znanego z twórczości chóralnej, zwanego przez brytyjski periodyk „The Observer” – „współczesnym bohaterem brytyjskiej muzyki chóralnej”.
Muzyka chóralna Boba Chilcotta jest jedną z najczęściej wykonywanych i opracowywanych kompozycji tego gatunku na świecie. Przez niemal całe swoje życie związany jest z muzyką chóralną, jako śpiewak, dyrygent, kompozytor i propagator muzyki chóralnej w Wielkiej Brytanii. W latach 1985-1997 był członkiem słynnej grupy wokalnej „King’s Singers”. Początek jego kariery kompozytorskiej datuje się od roku 1997. Znany jest również, jako dyrygent chórów, który odbył liczne koncerty w ponad 30 krajach na całym świecie (m. in.: Rosja, Kanada, USA, Japonia, Czechy, Niemcy, Holandia, Włochy, Szwecja, Dania, Norwegia).

Najważniejsze wydarzenia cykliczne