W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
IV Poetycki Fight Club
Data rozpoczęcia 2010-04-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Impreza

Poetycki Fight Club to wydarzenie artystyczne, którego celem jest promowanie poezji i środowisk twórczych, a także zetknięcie ze sobą różnych pokoleń poetyckich.

Zaproszonymi gośćmi czwartej edycji Poetyckiego Fight Clubu będą: Anna Maria Goławska, Joanna Hałas, Arkadiusz Rytelewski i Zbigniew Dmitroca. Na dużej scenie wystąpią zespoły Komische Pilze oraz Maki i Chłopaki. Ponadto w przerwach, na tzw. "scenie otwartej", będzie można przeczytać własny wiersz.
Prowadzenie: Adam Marczuk.

Strona Poetyckiego Fight Klubu

Anna M. Goławska - ur. 1974 r., publikowała wiersze i artykuły m.in. w Akcencie, Akancie, Gazecie Wyborczej. Autorka dwóch tomików wierszy: sumienna rzeźniczka i Postępująca personifikacja oraz przewodnika Toskania, Umbria i okolice. Mieszka w Lublinie i okolicach Warszawy.

Joanna Hałas - ur. w Lublinie, gdzie uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją wrażliwość poetycką rozwijała m.in. w Klubie Działań Twórczych prowadzonym przez poetę i pedagoga Stanisława Żurka oraz na warsztatach w Centrum Kultury, organizowanych przez redaktora naczelnego lubelskich Kresów Arkadiusza Bagłajewskiego. Otrzymywała nagrody w lubelskich konkursach poetyckich oraz wyróżnienie na festiwalu "Spod Lady II" organizowanym przez "Lampę i Iskrę Bożą". Jej wiersze zostały zamieszczone w zbiorze zredagowanym przez redaktora Akcentu Waldemara Michalskiego Pięć wieków poezji
o Lublinie.

Arkadiusz Rytelewski – ur. 1976 r.; w 2001 r. ukończył historię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2002 r. uczęszcza na warsztaty literackie przy lubelskim oddziale Związku Literatów Polskich, a od 2004 także w Centrum Kultury w Lublinie. Jest członkiem Koła Młodych przy lubelskim oddziale ZLP oraz Grupy Literackiej Q.
Interesuje się literaturą, w szczególności młodopolską, historią, sportem, muzyką thrash metalową, filmem oraz religią słowiańską. Wydał zbiory wierszy: Szatan W Piórze (2007), Wszyscy Jesteśmy Szczurami W Laboratorium Boga (2008), Legion (2009). Publikował
w almanachach lubelskiego Centrum Kultury oraz grupy literackiej Q.

Zbigniew Dmitroca – ur. w 1962 r. w Niewirkowie na Zamojszczyźnie. Poeta, bajkopisarz, tłumacz, satyryk i dramaturg. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, następnie studiował, przeważnie polonistykę,  na uniwersytetach w Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Debiutował w miesięczniku Odra we wrześniu 1980 r. Publikował w almanachach środowiskowych. Tłumaczył do wydań dwujęzycznych Annę Achmatową (Moskwa – Warszawa 1989) i Mikołaja Gumilowa (Moskwa – Warszawa 1990). Wydał zbiory wierszy: Horror vacui (1993), Skamieliny, otoczaki, samorodki (1996), Niedoraj (2000), Zakaz przekraczania granicy (2008). Autor licznych zbiorów wierszy dla dzieci. Współpracuje z Kwartalnikiem Literackim Kresy, Przekrojem i Tygodnikiem Idei Europa (środowy dodatek do Dziennika). Drukował m.in. w Czasie Kultury, Literaturze, Literaturze na Świecie, Odrze, Więzi, Zeszytach Literackich.

Komische Pilze zespół z Włodawy nad Bugiem, który jest odpowiedzią na zmasowany atak zero-jedynek we współczesnej muzyce. Energetyczne jamajskie rytmy przefiltrowane wschodnią  wrażliwością. Reggae, ska,  ragga-lovers i nadbużańskie afro grane przez zespół to wybuchowa mieszanka, która nie pozwoli usiedzieć w miejscu.
Skład zespołu:
j a m m e t t a - guitars and vocals
m a t w i e j - drums
s p e j s - bass
m a c i o r a - guitars, back vocal
a l l e k – keyboards

www.myspace.com

Maki i Chłopaki - nazwani przez naczelnego Lampy Pawła Dunina Wąsowicza sumieniem polskiego rock'n'rolla, ze względu na do bólu szczere teksty, w bezbłędny sposób opisujące sytuacje gitarowych zespołów z małych miasteczek. Trio pochodzi z mazowieckich Mrozów
i jego twórczość najlepiej podsumują słowa redaktora Piotra Kowalczyka (Pulp, Machina, Lampa) "Wczesny Muniek, wczesny Doherty, wczesny Weller, Rivers Cuomo, Henryk Ulik i Billy Bragg nisko się kłaniają. POLAND W NATARCIU, w najlepszym stylu"
Na swoim koncie zespół posiada liczne nominacje do nagród magazynu młodzieżowego "Pulp", występy w rozgłośniach radiowych (Radio Euro, Studencie Radio Żak), ogromną popularność utworu "Albatrosy" na listach przebojów studenckich rozgłośni radiowych
(np. Radio Campus), wspaniale przyjętą przez krytykę oraz fanów muzyki EP pt. "Kariera".

www.myspace.com

Wstęp: 5 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej