W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Jacek Sienkiewicz | Koncert

Data rozpoczęcia 2018-10-07
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Jacek Sienkiewicz  - to chyba najbardziej niejednoznaczna postać w świecie polskiej muzyki elektronicznej. Mimo blisko dwudziestu lat funkcjonowania własnej wytwórni i wydawania nagradzanych nagrań za pośrednictwem wielu europejskich wytwórni, w jakiś sposób udaje się mu podążać własną ścieżką w kierunku bardzo osobistej wizji współczesnej muzyki elektronicznej. Przestrzenne kompozycje oparte na harmonicznych dronach i niezwykle ważonych melodiach stały się kolejnym etapem, który najsilniej realizuje się podczas występów na żywo. W tym roku na Konfrontacjach artysta pojawia się właśnie w swojej ambientowej wersji z dotychczas niepublikowanym, zupełnie nowym materiałem.

Przed koncertem Jacka Sienkiewicza wystąpi FOQL & Copy Corpo.

FOQL & Copy Corpo
Improwizowany projekt audiowizualny Justyny Banaszczyk i Darka Pietraszewskiego, oparty na analogowej synergii dźwięku i obrazu. Rytmiczna elektronika, field recording oraz muzyka z taśm magnetofonowych zamknięta w organicznych brzmieniach, zanurzona w nasyconych kolorem wizualizacjach i estetyce analogowego glitchu i psychodelii. Artyści w swoich działaniach wykorzystują często system transparentnych ekranów, nadając swoim występom bardziej przestrzenny i performatywny charakter.

 

Wydarzenie jest częścią XXIII edycji „Konfrontacji Teatralnych" >>>

Najważniejsze wydarzenia cykliczne