W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jak uczyć się razem. Ćwiczenia na czas kryzysu cywilizacyjnego

Jak uczyć się razem. Ćwiczenia na czas kryzysu cywilizacyjnego
Data rozpoczęcia 2019-09-23
Godzina rozpoczęcia 14:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Wydział Kultury UM Lublin, Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Konferencja

Dyskusja / Warsztat
Jak uczyć się razem. Ćwiczenia na czas kryzysu cywilizacyjnego
Pablo Martínez | szef działu programowego, Muzeum Sztuki Współczesnej w Barcelonie


Pablo Martínez jest dyrektorem programowym w MACBA, Muzeum Sztuki Współczesnej w Barcelonie. Zajmuje się działalnością edukacyjną związaną z ciałem i potencjalnymi możliwościami obrazów w konstruowaniu politycznej subiektywności. Kierował Działem Edukacji i Działalności Publicznej w CA2M (2009-16) i wykładał sztukę współczesną na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Complutense w Madrycie (2011-15). Jest sekretarzem redakcji pisma „Re-visiones” poświęconego sztuce i kulturze wizualnej oraz członkiem Las Lindes, grupy badaczy i aktywistów zajmujących się edukacją oraz działalnością kulturalno-artystyczną. Jest współredaktorem z Yayo Aznar „Arte actual: Lecturas para un espectador inquieto” (CA2M, 2011) i redaktorem „No sabíamos lo que hacíamos: Lecturas para una educación situada” (CA2M, 2017). Był kuratorem indywidualnych wystaw „Werker Magazine i Adelity Husni-Bey.

O warsztacie  
Warsztat związany jest z obszarami: kryzys klimatyczny i homofobia. Przybierze on formę sesji czytelniczej i dyskusji na temat radykalnej edukacji i instytucji sztuki w XXI wieku. Pablo Martinez zapozna uczestników sesji z metodami i narzędziami używanymi przez Muzeum Sztuki Współczesnej MACBA w Barcelonie w pracy z różnymi publicznościami zagrożonymi wykluczeniem. Podczas dyskusji nad wybranymi przez Pablo Martineza tekstami, uczestnicy będą również wspólnie gotować – gastronomia jest istotną częścią praktyk pedagogicznych stosowanych w MACBA.

Potencjalni uczestnicy: osoby zainteresowane politykami kulturalnymi, edukacją, emancypacją, gotowaniem i produkcją żywności, końcem świata, sztuką i rzemiosłem.

Wydarzenie jest częścią Konferencji "Jak rozmawiać ze strzelbą, która chce się zabić" >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej