W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kamień, patyk, ziemia. Jak uczyć się od ciągłych powrotów do domu

Kamień, patyk, ziemia. Jak uczyć się od ciągłych powrotów do domu
Data rozpoczęcia 2019-09-24
Godzina rozpoczęcia 11:30
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Wydział Kultury UM Lublin, Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Konferencja

Dyskusja / Warsztat
Kamień, patyk, ziemia. Jak uczyć się od ciągłych powrotów do domu
Iza Kaszyńska | aktywistka feministyczna i działaczka na rzecz ochrony środowiska, kuratorka Parku Rzeźby na Bródnie w Warszawie

Iza Kaszyńska jest kulturoznawczynią, animatorką i organizatorką wydarzeń społeczno-kulturalnych, współkuratorką Weneckiego Biennale na Bródnie – dziewiątej edycji Parku Rzeźby. Aktywistka związana z ruchami miejskimi i sąsiedzkimi, zaangażowana w ruch ogrodnictwa miejskiego. Współzakładała m.in. ogrody społeczne „Jedność” na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie i „Motyka i Słońce” na terenie stołecznego osiedla Jazdów. W ramach Parku Rzeźby na Bródnie zrealizowała i animuje Oranżerię – szklarnię sąsiedzką. Pracowała na polu sztuki współczesnej jako kuratorka, koordynatorka i producentka.

O warsztacie:
Warsztat związany jest z tematem kryzysu klimatycznego. Stała świadomość kryzysu klimatycznego sprawia, że znajdujemy się w błędnym kole zaangażowania, aktywizmu, nostalgii, złości i poczucia bezradności. Warsztat przybierze formę miejskiego dryfu (wędrówki), koncentrującego się na praktykach „głębokiego słuchania” i rozmowy, służącego radzeniu sobie w kontaktach z osobami wypierającymi/negującymi wiedzę o zmianach klimatycznych, zwłaszcza w kręgu rodzinnym i bliskich przyjaciół. Kaszyńska posłuży się metodologią, zaczerpniętą z doświadczeń „głębokiej ekologii”, wiedzy ludów tubylczych i grup anarchistycznych.

Potencjalni uczestnicy: osoby zainteresowane ekologią, zmianami klimatycznymi, feminizmem i pracą na rzecz innych istot.

Wydarzenie jest częścią Konferencji "Jak rozmawiać ze strzelbą, która chce się zabić" >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej