W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Karuzela na tropie sztuki: kultury odległe

Data rozpoczęcia 2019-05-19
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 10
Kategoria Spektakl

Warsztaty nawiązują do wystawy „Oceania” w Quai Branly, która prezentuje obiekty wytarzane od Nowej Gwinei przez Wyspę Wielkanocną po Nową Zelandię.

Ekspozycja jest hołdem dla Jamesa Cooka – odbywa się 250 lat po jego pierwszej podróży po Pacyfiku. Łączy prace z kolekcji publicznych i prywatnych. Dzięki starannie wyrzeźbionym kajakom, jadeitowym ornamentom, rytualnym postaciom zestawionym ze współczesnymi filmami i instalacjami, Oceania ujawnia, w jaki sposób tradycja i pamięć przodków współistnieją z wizjonerską, a czasem krytyczną perspektywą, jaką twórcy mają na temat swojego społeczeństwa i reszty świata. Opowiemy o trudnej i złożonej historii naznaczonej handlem, kolonizacją i przymusową ewangelizacją. Spotkaniu towarzyszy warsztat twórczy.

prowadzenie: Agnieszka Chwiałkowska, Marta Ryczkowska

Najważniejsze wydarzenia cykliczne