W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Klub Seniora Bombonierka Życia - Tajemniczy świat ikon

Data rozpoczęcia 2018-01-17
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”, ul. Wyżynna 16
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

gość: Łukasz Tarkowski

Spotkanie, podczas którego odkryjemy przed Państwem niezwykły świat ikon, poznamy filozofię ich pisania, techniki, a także przyjrzymy się bliżej ich symbolice. Czym różni się Hodegetria od Eleuzy? Dlaczego na ikonach niekiedy czoło jest olbrzymie? Co oznacza złote tło i co to jest piękny kącik…? O tym, czym jest ikona i jak ona powstaje będzie można usłyszeć na spotkaniu z Łukaszem Tarkowskim.

Łukasz Tarkowski - ikonograf, absolwent szkoły ikonograficznej w Bielsku Podlaskim, historyk sztuki. Od 8 lat praktykuje malarstwo ikonowe. Jego ikony znajdują się w zbiorach prywatnych, kościołach i cerkwiach. Prace teoretyczne z historii sztuki poświęcał zagadnieniom ikony współczesnej, w szczególny sposób twórczości sakralnej Jerzego Nowosielskiego.

 

O Cyklu

„B ombonierka Życia” została stworzona dla osób 50+ , które chciałyby w sposób twórczy i produktywny spędzić środowe przedpołudnia. Spotkania z gośćmi, warsztaty, dyskusje tematyczne, wymiana doświadczeń, wniosków, twórcze i kreatywne bycie razem w miłej atmosferze, przy kawie i herbacie – to wszystko czeka nas w ramach działalności Klubu.

Koordynacja: Lidia Dzhmachyan

kontakt:  zajecia@ddkczubypoludniowe.pl lub pod nr telefonu: 81 466 59 18

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne