W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Komiksiary: Anna Krztoń
Data rozpoczęcia 2021-05-09
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce online
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkania

Dzielnicowy Dom Kultury "Czuby Południowe" zaprasza na nowy cykl Komiksiary.

Spotkania, na których nie zabraknie kolorów, superbohaterek i superbohaterów, kadrów i historii. Naszymi Gościniami będą autorki komiksów: scenografki, rysowniczki – Komiksiary. Będzie dużo rozmów o twórczości, inspiracjach, rysowaniu oraz o działalności kobiet w komiksowym świecie. W niedzielę, w samo południe, DDK zaprasza na transmisje online z Dzielnicowego Domu Kultury „Czuby Południowe”. Spotkania poprowadzi Instruktor Warsztatów Komiksowych – Grzegorz Nowicki.

Anna Krztoń - twórczyni komiksów i ilustratorka, absolwentka ASP w Katowicach. Jej prace publikowane były w magazynach i zinach komiksowych m.in. w USA, Belgii, Finlandii czy Szwecji. Współpracowała z wydawnictwami (m.in. Ha!Art, SQN), czasopismami (m.in. Newsweek, Kultura Liberalna) i studiem animacji Animoon. Autorka albumu Weź się w garść (Wydawnictwo Komiksowe, 2018) oraz współautorka serii Karolina i Klara ukazującej się w Kosmosie dla dziewczynek. Stypendystka MKiDN i laureatka nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego 2018 dla Najlepszego Scenarzysty. Mieszka na warszawskim Mokotowie i pracuje w Otwartej Pracowni Jazdów.