W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert: Dagadana

Data rozpoczęcia 2017-06-02
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Grupa już od ośmiu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki i world music.

Tym razem zespół zwrócił się w stronę muzyki ludowej. Na nowej płycie „Meridian 68” znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab. Był to najwyżej oceniony polski album w ramach rocznego podsumowania World Music Charts Europe.

Debiutancka płyta „Maleńka” zyskała uznanie mediów oraz krytyki. Zespół został też nominowany do Fryderyków 2011 w kategoriach: Album Roku Folk/Muzyka Świata oraz Fonograficzny Debiut Roku ( otrzymując statuetkę w pierwszej kategorii). Drugi album – „Dlaczego nie” również otrzymał nominację do Fryderyków 2012.Zespół ceni sobie bliski kontakt z publicznością i uwielbia podróżować ze swoją muzyką.

Daga Gregorowicz – wokal, elektronika
Dana Vynnytska – wokal, instrumenty klawiszowe
Mikołaj Pospieszalski – wokal, kontrabas
Bartosz Nazaruk – perkusja

Najważniejsze wydarzenia cykliczne