W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert: Enrico Rava Quartet „Will Dance”

Data rozpoczęcia 2019-04-27
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 80 zł
Kategoria Koncert

Włoski trębacz Enrico Rava należy do najważniejszych twórców nowoczesnego europejskiego jazzu.

Jego bogata i różnorodna dyskografia powstawała głównie prestiżowych wytwórniach płytowych: Soul Note, Black Saint, Label Bleu i ECM. Enrico Rava często stosuje podobny do tego wypracowanego przez Tomasza Stańkę sposób artykulacji. W ten sposób pielęgnuje zauroczenie spuścizną Milesa Davisa, co podkreśla charakterem swoich muzycznych wypowiedzi i sposobem wyrażania emocji.

Zrealizował ponad dziewięćdziesiąt nagrań (z czego ok. 30 jako solista), współpracował i nagrywał z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi (wśród nich są m.in. Carla Bley, Paul Motian, Gil Evans, Pat Metheny, Michael Petrucciani, John Abercrombie, Richard Galliano).
W skład kwartetu Ravy wchodzą muzycy młodego pokolenia. Enrico Morello nadaje zespołowi stylowy, swingowy charakter,a przez Enrico Ravę uznany jest za najlepszego włoskiego perkusistę. Gitarzysta Francesco Diodati sytuuje Wild Dance w XXI wieku, nadając kwintetowi nowoczesny charakter i wykorzystując atuty elektrycznego brzmienia.

Enrico Rava – trumpet
Francesco Diodati – guitar
Gabriele Evangelista – bass
Enrico Morello – drums

Najważniejsze wydarzenia cykliczne