W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert Główny
Data rozpoczęcia 2011-12-10
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Orkiestra Św. Mikołaja, Polska
Od lat plasuje się w czołówce polskich zespołów folkowych. Rozpoznawalną cechą kapeli jest akustyczne brzmienie i używanie manier wokalnych, m.in. białego śpiewu. W swoich aranżacjach grupa stosuje instrumenty strunowe: dutar i cymbały, smyczkowe - mazanki, skandynawską nyckelharphę i cała gamę tradycyjnych instrumentów dętych. To one w dużej mierze tworzą specyficzny i niepowtarzalny koloryt brzmienia zespołu nadając mu mistyczną aurę. Orkiestra jako jedna z pierwszych kapel wprowadziła do repertuaru muzykę inspirowaną słowiańskim folklorem muzycznym, przede wszystkim polskim, łemkowskim i huculskim. Tym inspiracjom pozostała wierna do dziś.
Repertuar zespołu ma szczególnie rozbudowaną strukturę melodyczną. Jest to muzyka wielopłaszczyznowa - często poszczególni muzycy snują opowieści jednocześnie i wchodzą w zaskakujące interakcje muzyczne. Frazy nawiązują do muzyki tradycyjnej z różnych stron świata, jak i do muzyki współczesnej. Utwory tworzą często kolaż tematów piosenek, oparty na transowych, unisonowych riffach. Czasem zaś wątki instrumentalne rozbiegają się w różnych kierunkach i w bardzo samodzielny sposób wypełniają ramy aranżacji.
Muzycy: Anna Bielak - skrzypce, śpiew; Agnieszka Kołczewska - bębny, instrumenty perkusyjne; Justyna Kazek - wiolonczela; Bogdan Bracha - śpiew, skrzypce, fujarki, instr. stroikowe; Marcin Skrzypek - gitara, mandolina, koboz, cymbały, bębenki, śpiew.

Alila Band, Izrael
Zespół Alila pochodzi ze styku kultur Wschodu i Zachodu. Gra muzykę w klimacie ethno - fusion. Trzon brzmienia formacji stanowią: oud (tzw. lutnia arabska), skrzypce, gitara basowa i instrumenty perkusyjne. Szerokie spectrum dźwięków i stylów sprawia, że muzyka kapeli jest zarazem ambitna, jak i lekka w odbiorze.
Zespół powstał w 2006, cztery lata później nagrał debiutancką płytę zatytułowaną "At Isak's". Wydany w 2010 przez wytwórnię "the 8th note" album to wynik muzycznych podróży i poszukiwań poszczególnych członków grupy. Wszystko po to, by stworzyć płytę o wrażliwości i energii i w konwencji ethno - fusion.
Alila współpracował ze znanymi na całymi świecie sławami muzyki etnicznej, w tym z Marokańczykiem Shlomo Barem i niesamowitym lutnistą Yairem Dalalem.
Miejscowi krytycy brzmienie tego unikalnego zespołu opisują m.in. słowami: od jemeńskich, melodyjnych harmonii, po czarujące, indyjskie partie basu; od bałkańsko - romańskich przyjęć, po eksplozję afrykańskich rytmów; od ciężkich egipskich bębnów po pełen uczucia amerykański funk.
Muzycy zespołu Alila: Roi Isak - wokalista, aranżer i perkusista; założyciel zespołu; Gilad Hazan - aranżer grający na lutni arabskiej (oud); Asaf Rabi - wokalista i basista;; Ori Naveh - perkusista, kompozytor i instrumentalista; Yanki Schon - skrzypek.

Trio Balkan Strings, Serbia
Zoran Starcevic z synami gra oryginalną muzykę gitarową, będącą połączeniem muzyki bałkańskiej z jazzem, swingiem cygańskim oraz muzyką klasyczną.
Wynikiem połączenia tak wielu kultur z oryginalnymi interpretacjami jest BALKAN SWING JAZZ GUITAR - WORLD FUSION - atrakcyjny, mistrzowski, bogaty i niekonwencjonalny, świeży, spontaniczny i pełen energii zespół. Tryl, mordent i legato nigdy nie były tak zagrane na gitarze, jak w muzyce BALKAN SWING JAZZ GUITAR - WORLD FUSION.
Koncert zespołu to podróż po Bałkanach, której nie pożałują zarówno wielbiciele jazzu, swingu, muzyki etnicznej i klasycznej, jak i ci, którzy lubią proste gitarowe brzmienia.
Zespół brał udział w wielu festiwalach jazzowych, klasycznych i muzyki świata, m. in. w USA, Kanadzie, Włoszech, Turcji, Rosji, Mołdawii, Słowenii, Finlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czarnogórze, Chorwacji czy Bośni i Hercegowinie. Muzycy prowadzili warsztaty i grali koncerty dla uczniów klasycznej i jazzowej gry na gitarze w Europie.

Cena biletów - 30/35 zł