W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert Henrika José

Data rozpoczęcia 2012-12-05
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Koncert

Henrik José – uzdolniony muzyk, VJ, artysta pochodzący z Malmö w Szwecji. Debiutował w połowie lat 90tych występując pod szyldem Bliss. Od 2007 roku tworzy pod własnym nazwiskiem. Komponuje muzykę dostępną do darmowego pobrania lub przesłuchania w internecie.

Ma na koncie współpracę z takimi pionierskimi Netlabelami jak: Monotonik, Fairlight Music, Kahvi Collective czy 23 seconds. Był także członkiem legendarnej Demoscene.

Obecnie współpracuje z wytwórnią Jämmerdosa, nakładem której, w czerwcu tego roku ukazała się najnowsza EP artysty „Photo Album”.

Muzyka Henrika to idealne połączenie wyrazistych, homogenicznych, elektronicznych dźwięków z bardzo subtelnymi partiami wokalnymi, a przy tym hipnotyzujące doznanie, balansujące na granicy snu.

Koncert w Warsztatach Kultury będzie jego pierwszym występem w Polsce.

Wstęp wolny

Powiązane:

Warsztaty Kultury

Najważniejsze wydarzenia cykliczne