W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert: Jerry & The Pelican System

Data rozpoczęcia 2019-04-26
Godzina rozpoczęcia 18:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 20/30 zł
Kategoria Koncert

Jerry & The Pelican System to grupa utalentowanych, młodych muzyków zafascynowanych jazzem. To głos młodego pokolenia, które chce wyznaczać nową drogę, bez sztywnych ram i ograniczeń.

Głównym założeniem zespołu jest kreowanie własnej muzyki, bazującej na multigatunkowych kompozycjach lidera. Dobór wykonawców ma pozwala na łamanie schematów, tworzenie nowych form i nowatorskich rozwiązań. Muzycy zespołu występują na scenie w różnych formacjach i projektach: od free jazzu po popowe brzmienia. Współpracowali z cenionymi artystami: Zbigniewem Namysłowskim, Agą Zaryan, Pauliną Przybysz, Moniką Borzym. Dzięki swojej różnorodności, ale na podstawach jazzu tworzą muzykę uniwersalną, łącząc przy tym najróżniejsze grupy odbiorców.

Jerzy Mączyński – sax, composition
Marcin Elszkowski – trumpet
Marcel Baliński – piano
Franciszek Pospieszalski – double bass
Krzysztof Szmańda – drums

Najważniejsze wydarzenia cykliczne